„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Naujoji „Facebook“ kriptovaliuta kelia Prancūzijos ir Vokietijos nerimą

Prancūzijos ir Vokietijos finansų ministrai trečiadienį pareiškė turintys didelių abejonių dėl planuojamos „Facebook“ kriptiovaliutos „Libra“ ir jos galimo poveikio pasauliniam finansiniam stabilumui.
„Facebook“ pristatė kriptovaliutą „Libra“
„Facebook“ pristatė kriptovaliutą „Libra“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Facebook“ praėjusį mėnesį paskelbė apie savo planus paleisti į apyvartą kriptovaliutą „Libra“ ir šis pranešimas sukėlė įvairių šalių vyriausybių ir socialinio tinklo kritikų susirūpinimą.

Šį klausimą trečiadienį ėmėsi nagrinėti į dviejų dienų susitikimą Šantiji susirinkę didžiausių pasaulio ūkių finansų ministrai ir centrinių bankų vadovai.

„G7 finansų ministrai ir centrinių bankų vadovai yra rimtai susirūpinę“, – pareiškė Vokietijos finansų ministras Olafas Scholzas.

„Norime būti tikri, kad bus laikomasi visų galiojančių taisyklių, o jei jos ateityje turėtų būti keičiamos, mes turime būti pajėgūs užtikrinti tarptautinės finansų sistemos stabilumą“, – pridūrė O.Scholzas.

„Kalba eina apie valiutų stabilumą, saugumą, duomenų apsaugą ir demokratinę kontrolę“, – pridūrė jis.

Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire, kuris jau ne kartą yra įspėjęs dėl būsimos valiutos keliamos grėsmės, pareiškė, kad „šiandien dar nėra sudaryta sąlygų paleisti „Libra“.“

Prancūzijos ministras pridūrė besitikintis, kad G7 apsvarstys „sistemos ar reglamento“ būtinybę ir „sąlygas, kurios leistų įgyvendinti tokią priemonę“.

„Šiandien mes negalime sutikti su tuo, kad atsiranda valiutos priemonė, kuri neatitinka nė vienos iš atsargumo taisyklių, kurias turi atitikti visos suverenios valiutos“, – pažymėjo B.Le Maire.

Šis komentaras atitiko įspėjimus, kuriuos pirmadienį išsakė JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas, kuris taip pat dalyvavo posėdyje.

Pasak S.Mnuchino, „Facebook“ turi atitikti „labai aukštus standartus“, kad galėtų įgyvendinti su „Libra“ susijusius planus ir pridūrė, jog Jungtinių Valstijų reguliavimo institucijos jau pareiškė savo abejones bendrovei.

S.Mnuchinas pažymėjo, kad tokios virtualios valiutos anksčiau buvo susijusios su pinigų plovimu ir neteisėta veikla.

„Nesvarbu, jas išleidžia bankai, ar ne bankai, jos funkcionuoja toje pačioje reglamentavimo aplinkoje“, – Baltuosiuose rūmuose žurnalistams pareiškė S.Mnuchinas.

„Libra“ laikoma iššūkiu dominuojančiai pasaulinei kriptovaliutai bitkoinui. Planuojama paleisti 2020 metų pirmąjį pusmetį, „Librra“ bus susieta valiutų krepšeliu, kad būtų išvengta didelių svyravimų, būdingų bitkoinui ir kitoms kriptovaliutoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs