Ekonomistas Romas Lazutka „Žinių radijui“ sakė, jog orų darbą Lietuvoje drasko labai didelis ir ilgalaikis nedarbo lygis.
„Jeigu darbo rinka veikia gerai, žmonės nėra išnaudojami, jeigu ji nėra gerai veikianti, tai žmonės yra išnaudojami. Išnaudojama todėl, kad jėga rinkoje parduodant darbą yra menkesnė. Lietuvoje galėtume atkreipti dėmesį į vieną ypatybę, kuri yra ilgalaikė, tai didelis nedarbo lygis. O nedarbas labai smarkiai disciplinuoja visus žmones, jie turi su tuo skaitytis, nuolat galvoti, kas bus, jeigu praras darbą, todėl darbe turi sutikti su visais reikalavimais ir vengti ieškoti geresnio darbo, nes žino, kad yra didelis nedarbo lygis ir paprastai bei greitai kito darbo nepavyks susirasti“, – kalbėjo R.Lazutka.
Ekonomisto teigimu, tokia situacija verčia žmones sutikti ir su nedideliais atlyginimais.
„Taip pat didelis nedarbo lygis verčia sutikti su nedideliais atlyginimais. Kita vertus, tas mūsų darbas yra labai neorganizuotas, tai lemia istorinės priežastys. Pas mus palyginti labai silpnos profsąjungos, o tai matosi per labai mažą streikų skaičių. Streikuojama, bet iš tikrųjų beveik nestreikuojama. Tada darbo jėgos pirkėjas gali nesibaiminti, kad darbuotojai turės sutikti su jo diktuojamomis sąlygomis“, – sakė R.Lazutka.
Laida „Ryto espresso“ transliuojama darbo dienomis 6.05 val.