Nors jis pripažįsta, kad jį stebina tai, jog infliacija išlieka užsispyrusiai maža ir gerokai nesiekia tikslinės FRS ribos, net ir Amerikos ekonomikai stabiliai augant, tai nepakeitė jo nuomonės dėl bazinės palūkanų normos perspektyvos.
Tačiau sakydamas kalbą grupei finansų sektoriaus atstovų W.Dudley neužsiminė dėl to, ar šiais metais FRS dar kartą didins bazinę palūkanų normą.
Jis taip pat pridūrė, kad uraganas Harvey gal ir pridarė žalos vietos lygmeniu, tačiau vargu ar turės didelės įtakos visos JAV ekonomikai.
Ankstesnės audros, anot W.Dudley, „parodė, kad nacionaliniu lygmeniu jų poveikis paprastai yra nedidelis ir laikinas“ ir net gali turėti nedidelį teigiamą poveikį, nes atstatymas skatina ūkio augimą.
W.Dudley pareiškimas dėl infliacijos buvo ypatingai įdomus, nes jis prieštarauja FRS pozicijai, kad dėl mažos infliacijos kaltinami laikini veiksniai.
„Nors tam tikrą dalį galima paaiškina vienkartiniais veiksniais, toks staigus mobiliojo ryšio paslaugų kainų kritimas rodo, kad taip pat veikiausiai vyksta fundamentalesni struktūriniai pokyčiai“, – pareiškė W.Dudley.
Jo nuomone, kainų augimą lėtina ir internetinė prekyba bei galimybės vartotojams lyginti kainas. Tačiau tokie pokyčiai gali būti naudingi ekonomikai, nes tai reikštų, kad JAV galėtų užtikrinti daugiau darbo žmonėms „neskatindama per daug didelio ir nerimą keliančio infliacijos augimo“.
Dauguma ekonomistų mano, kad dar vieno vazinės palūkanų normos padidinimo gruodį tikimybė sumažėjo, nes infliacija JAV sumažėjo iki 1,4 proc., net ir ekonomikai antrąjį šių metų ketvirtį šoktelėjus trimis procentais.
Verta paminėti, kad W.Dudley, priklausančio Federaliniam atvirų rinkų komitetui, posėdžiausiančiam rugsėjo 19–20 dienomis, nuomonė paprastai atspindi ir FRS vadovės Janet Yellen poziciją.