Nacionalinio statistikos biuro atstovas spaudai Shengas Laiyunas spaudos konferencijoje pareiškė, kad pramonės gamybos, importo ir kitos veiklos silpnumą liepą iš dalies lėmė vasaros potvyniai, dėl kurių buvo patirti 200 mlrd. juanių (35 mlrd. JAV dolerių) nuostoliai, ir kiti vienkartiniai veiksniai.
„Tendencija yra gera, – pareiškė jis. – Nors ekonomikos augimo tempas šiek tiek sulėtėjo, ekonomika yra stabili ir nuosekliai daro pažangą. Nuosekli gerėjimo tendencija nepasikeitė.“
Visgi statistikos biuro atstovas pripažino, kad silpna paklausa pasaulio rinkoje daro spaudimą šalies ekonomikai.
Penktadienį paskelbti duomenys parodė, kad mažmeninės prekybos apyvarta Kinijoje liepą, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, padidėjo 10,2 proc. ir prieaugis buvo mažesnis negu birželį, kuomet sudarė 10,6 procento. Pramonės gamybos metinis augimas sulėtėjo nuo 6,2 proc. birželį iki 6 procentų.
Investicijos į gamyklas, nekilnojamąjį ir kitą ilgalaikį turtą sausio-liepos mėnesiais padidėjo 2,1 proc., tuo tarpu pirmąjį pusmetį šių investicijų prieaugis siekė 2,8 proc., o vien pirmąjį ketvirtį – 5,7 procento.
Kiek anksčiau paskelbti muitinės duomenys parodė, kad eksportas liepą, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, sumažėjo 4,4 proc., o importas krito 12,5 procento.
Prastesni negu tikėtasi rezultatai rinkoje pakurstė kalbas, kad Kinijos ekonomika galbūt vėsta, nors vyriausybė vis imasi įvairių skatinamųjų priemonių. Antrąjį ketvirtį šalies ūkio augimo tempas išliko stabilus ir prieaugis sudarė 6,7 proc., tačiau buvo mažiausias nuo 2008 metų pasaulinės krizės laikų.