„Vienas diskusijų objektas nuolat kalbant apie „Sodros“ biudžetą yra bazinės senatvės pensijos perkėlimas iš „Sodros“ biudžeto į valstybės biudžetą. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai techninis žingsnis, bet taip nėra. „Sodros“ biudžetas ir išmokos jame iš dalies priklauso nuo įmokų, kurias sumoka dirbantysis. Tuo tarpu bazinė senatvės pensija nepriklauso nuo stažo ir nuo gauto atlyginimo, tai yra valstybės minimali garantija, suteikiama visiems šalies gyventojams. Tai niekaip nesusiję su „Sodros“ veikla ir dėl to tai turi būti įsipareigojimas valstybės, o ne „Sodros“ biudžete“, – BNS sakė N.Mačiulis.
Priimdamas kitų metų „Sodros“ biudžetą, Seimas atsisakė opozicijos reikalavimo kompensacijas pensininkams išmokėti per vienerius metus. Anot N.Mačiulio, tokiu būdu opozicija netiesiogiai pasiūlė didinti valstybės skolinimąsi.
„Opozicija ne visai tiesiogiai pasiūlė skolintis daugiau, bet čia manau ne visai nuoširdus pasiūlymas, nes kitose diskusijose buvo kalbama, kad nesilaikoma fiskalinės drausmės įstatymo ir nemažėja biudžeto deficitas“, – sakė „Swedbank“ ekonomistas.
Seimas antradienį priėmė 2015-ųjų „Sodros“ biudžetą, kuris į prieškrizinį lygį grąžina ligos ir nedarbo išmokas, o nuo kitų metų liepos valdžia padidins ir pensijas. Planuojamos „Sodros“ biudžeto kitų metų pajamos yra 3,24 mlrd. eurų (11,185 mlrd. litų), o išlaidos – 3,395 mlrd. eurų (11,72 mlrd. litų).