Valdančiajai koalicijai priklausantys bei Vyriausybėje dirbantys politikai šią savaitę paskelbė, kad svarsto įvesti PVM lengvatą maitinimo sektoriui, tarifą mažinant nuo 21 iki 9 procentų.
Anot jų, tokia lengvata galėtų galioti metus ar pusantrų, kol sektorius atsigaus po koronaviruso pandemijos.
Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį pareiškė, kad stipriai nukentėjusių bei greitu metu neatsigausiančių sektorių yra ir daugiau.
„Panašiai problematiška būtų įvairių kultūros renginių ir kūrėjų bei atlikėjų situacija“, – po Vyriausybės posėdžio sakė ministrė pirmininkė.
„Žinoma, ne visi jie toli gražu yra PVM mokėtojai, bet kai kurie yra ir tai taip pat yra tas segmentas, kuris yra ir smarkiai nukentėjęs, ir dar kurį laiką bus apribotas“, – pridūrė ji.
I.Šimonytė teigė girdėjusi diskusijų užuominas apie tai Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK).
„Kadangi tai yra taip pat tai, ką leistų Europos Sąjungos teisės aktai, manau, kad komitete svarstant tai bus galima kompleksiškai apsvarstyti“, – kalbėjo premjerė.
Seimo BFK pirmininkas Mykolas Majauskas teigė, kad šiuo metu politikai analizuoja kitų ES šalių praktiką ir vertina galimus valstybės biudžeto netekimus, jeigu tokia lengvata renginių organizatoriams bei atlikėjams, kūrėjams atsirastų.
„Tokią diskusiją dėl paramos minėtiems sektoriams organizuosime Biudžeto ir finansų komitete artimiausiu metu“, – 15min sakė politikas.
Politikai ir ekspertai teigia, kad per pandemiją taip pat smarkiai nukentėjo apgyvendinimo sektorius, tačiau šiam PVM lengvata jau yra taikoma.
Skaičiuojama, kad dėl PVM lengvatos maitinimo sektoriui valstybės biudžetas per metus netektų apie 90 mln. eurų.