„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Netikėta Rusijos prekių embargo pusė: ES eksportas išaugo trečdaliu

Europos Komisija paskaičiavo, kokį poveikį ES ekonomikai per metus turėjo Rusijos įvestas prekių embargas. Pasirodo, maisto produktų eksportas išaugo 5 proc. (4,8 mlrd. eurų). Nors kai kuriuose ūkio sektoriuose eksportas į Rusiją ir sumažėjo 10 – 12 proc., tačiau Kremliaus įvestas embargas privertė Europos politikus ir verslininkus aktyviau ieškoti kitų rinkų. Štai eksportas į Kiniją, Turkiją ir Egiptą šoktelėjo net 20 – 30 proc., rašo naujienų svetainė newsru.com.
Rusijoje naikinami iš Vakarų šalių įvežti maisto produktai
Rusijoje naikinami iš Vakarų šalių įvežti maisto produktai / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Rusijoje prekių embargas lėmė spartų kainų augimą. Be to, praėjusią savaitę Rusija pradėjo naikinti nelegaliai į šalį įvežtus vakarietiškus maisto produktus.

Be to, praėjusią savaitę Rusija pradėjo naikinti nelegaliai į šalį įvežtus vakarietiškus maisto produktus.

Nuo 2014 m. rugpjūčio mėnesio, kuomet įsigaliojo Rusijos įvestas prekių embargas, iki 2015 m. gegužės, ES šalių žemės ūkių produkcijos eksporto vertė sudarė 105,6 mlrd. eurų, o tai net 4,8 mlrd. eurų daugiau negu 2013 m. rugpjūčio – 2014 m. gegužės mėnesiais.

„Geri rezultatai buvo pasiekti dėl produkcijos eksporto į JAV, Kiniją, Šveicariją ir eilę Azijos šalių, ypatingai Pietų Korėją ir Honkongą, augimo“, – teigiama EK pranešime.

EK duomenimis, ženkliai išaugo mėsos ir mėsos ir pieno gaminių eksportas.

Labiausiai sumažėjo vaisių ir daržovių eksportas, kadangi Rusija buvo pagrindinė europiečių ūkininkų produkcijos realizavimo rinka. Daržovių dabar užauginama 12 proc., o vaisių 10 proc. mažiau.

Tuo tarpu į Rusiją uždraustos įvežti mėsos gamyba išaugo dėl atrastų naujų eksporto rinkų.

ES prekių eksportas į Pietų Korėją išaugo 30,8 proc., Kiniją 30 proc., Turkiją 27,1 proc., Honkongą 24,8 proc., Egiptą 21,7 proc., o į JAV 15,1 proc.

EK pažymi, kad Europos ūkininkai stengiasi adaptuotis prie naujai susiklosčiusių verslo sąlygų ir eina į naujas rinkas, o pati ES stengiasi liberalizuoti prekybą su trečiosiomis šalimis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs