2022 11 29

Netikėtas kainų Lietuvoje ir Vokietijoje palyginimas: kur užkandžiauti apsimoka labiau?

Lietuvoje infliacijai sparčiai augant paslaugų ir prekių kainų skirtumas su kitomis šalimis tampa vis labiau pastebimas. 15min žurnalistė, viešėjusi Berlyne, palygino produktų kainas Lietuvos ir Vokietijos maisto prekių parduotuvėse.
Parduotuvė
Parduotuvė / 123RF.com nuotr.

Pagal infliacijos lygį Europos Sąjungoje 2022 m. rugsėjo mėnesį Lietuva užėmė antrą vietą, o visų prekių ir paslaugų kainų augimas nuo 2015 metų buvo vienas sparčiausių Europoje.

Turint tai omenyje, nenuostabu, kad anksčiau dėl didelių kainų užsienyje aikčioję lietuviai dabar į tam tikras šalis vyksta su džiaugsmu, mat ten – daug pigiau.

Dar vasaros pabaigoje iš atostogų Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Švedijoje bei Norvegijoje grįžę lietuvių dalijosi savo įspūdžiais apie kainų skirtumus restoranuose ar parduotuvėse. Štai, pavyzdžiui, Tenerifėje pigiau kainuoja beveik viskas – nuo benzino degalinėse, maisto parduotuvėse iki patiekalų ir gėrimų restoranuose.

Bet nusikelkime šiek tiek arčiau – į Vokietiją, kuri dažnai pasitaiko emigruojančių lietuvių akiratyje. Kokie produktai pigesni Vilniuje, o kokie – Berlyne? Palyginome kai kurių produktų kainas viename didžiausių Vokietijos prekybos tinklų „Rewe“ ir lietuviškoje el. parduotuvėje „Barbora“.

Pigesni užkandžiai

Penktadienio vakaro filmo peržiūra namuose gali skirtingai kainuoti, jei prie šios pramogos mėgstate pakramsnoti traškučių ar vaisių

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų