Daugiau nei 40 proc. suaugusių amerikiečių laikomi nutukusiais, o tyrimai rodo, kad stigma dėl svorio yra plačiai paplitusi.
Dėl šališkumo gali tekti patirti didelių išlaidų, pavyzdžiui, mažesnį darbo užmokestį, ypač moterims.
Miesto tarybos narys Shaunas Abreu sakė, kad diskriminacija dėl svorio yra „tyli našta, kurią žmonės turi nešti“.
Per viešuosius klausymus šio įstatymo šalininkai minėjo, kad jiems sunku susirasti sėdimą vietą restoranuose ir teatruose, kad nuomotojai atsisako juos priimti, o miesto dviračių dalijimosi programoje jie susiduria su svorio apribojimais, rašo BBC.
Įstatymo projekto autorius tarybos narys S.Abreu sakė, kad apie šią problemą sužinojo tada, kai karantino metu priaugo daugiau nei 18 kg ir pamatė, kaip pasikeitė elgesys su juo.
„Jie diskriminuojami be jokių teisių gynimo priemonių, o visuomenė sako, kad tai visiškai normalu“, – politiką cituoja BBC.
Tikimasi, kad Niujorko meras šį įstatymą pasirašys vėliau šį mėnesį. Nepaisant kai kurių atstovų skepticizmo, pastangos sulaukė plataus palaikymo ir buvo priimtos 44 balsais prieš 5.
Niujorko tarybos mažumos lyderis respublikonas Josephas Borelli dienraščiui „New York Times“ sakė nerimaujantis, kad įstatymas suteiks niujorkiečiams teisę „paduoti į teismą bet ką ir bet ką“.
„Turiu antsvorio, bet nesu auka. Niekas, išskyrus mano marškinių sagas, neturėtų manęs gailėtis“, – sakė jis.
Mičigano valstijoje nuo 1976 m. draudžiama diskriminacija darbe dėl svorio, panašūs teisės aktai galioja ir kituose miestuose, įskaitant San Fransiską ir Vašingtoną.
Valstijų lygmens įstatymų projektai jau pateikti Niujorke, Masačusetse, Vermonte ir Naujajame Džersyje, rašo BBC.
Tokios pastangos dedamos dėl to, kad per pastaruosius 20 metų JAV smarkiai išaugo nutukimo rodikliai.