Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Norint pranešti policijai apie nusižengimą – vykti į komisariatą ar skambinti nebereikia

Anksčiau norėdami pranešti apie nusikaltimą gyventojai vykdavo arba skambindavo į policijos komisariatą. Tai reiškia, gaišdavo laiką tiek nuvykimui iki padalinio, neretai ir eilėse arba – laukdami kol pavyks prisiskambinti. Jau kuris laikas susisiekti su policija gyventojai gali ir elektroniniu būdu. Pastebima, kad šis būdas tampa vis populiaresnis.
Kompiuteris
Kompiuteris / 123rf.com

Tikslas – taupyti visų laiką

Viešosios policijos valdybos Licencijavimo skyriaus viršininkas Audrius Čiupala prisimena, kad portalas ePolicija.lt, iš dalies finansuotas Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo lėšomis, pradėjo veikti dar 2011 m. Tuo metu pradėta teikti policijos e. paslauga – priimti pranešimus apie teisės pažeidimus, kai nebūtina skubi policijos pagalba. O jau nuo 2013 m., pasak atstovo, pradėtos teikti policijos paslaugos dėl prašymų gauti policijos išduodamus leidimus ir licencijas.

Pagrindinis ePolicija.lt portalo tikslas, pasak Licencijavimo skyriaus viršininko, teikti visuomenei interaktyvias, vartotojui patogias, lengvai pasiekiamas ir naudingas elektronines viešąsias paslaugas. O taip pat – taupyti visų laiką. „Gyventojai, kuriems reikalinga neskubi policijos pagalba, turi galimybę pateikti pranešimus apie nusikalstamas veikas ar kitus teisės pažeidimus 24 val. per parą, nevykdami į policijos įstaigą, taupydami savo laiką. Gyventojai, norintys pateikti pranešimą policijai, turėdavo laukti eilėse, kol policijos pareigūnas juos priimdavo, todėl gyventojai buvo nepatenkinti, kad turi gaišti laiką stovėdami eilėse“, – komentavo A. Čiupala.

Praėjusiais metais arti 40 proc. visų policijos gaunamų pranešimų dėl teisės pažeidimų buvo elektroniniai.

Nuo licencijų ginklams iki vizito laiko

Policijos portale gyventojams teikiamų paslaugų spektras platus. „Galima pateikti pranešimus apie nusikalstamas veikas ar kitus teisės pažeidimus, peržiūrėti savo padarytų administracinių nusižengimų duomenis, rezervuoti atvykimo į policijos įstaigą laiką, pavyzdžiui, į migracijos padalinį.

Taip pat galima pateikti prašymus tapti policijos rėmėju, prašymus dėl leidimų, licencijų ginklams, pirotechnikos priemonėms, asmens ir turto saugos veiklai bei gauti atsakymus, prašymus dėl daiktų registravimo, įsigijus ginklus juos užregistruoti policijos informacinėje sistemoje, peržiūrėti savo turimų leidimų ir ginklų duomenis ir kita“, – gyventojams aktualias paslaugas vardino A. Čiupala. Ir tai – dar ne visos ePolicija.lt teikiamos paslaugas, jų portale šiuo metu teikiama daugiau nei 30. Visą jų sąrašą galima rasti spustelėjus čia.

Paklaustas, kokios paslaugos sulaukia daugiausiai vartotojų dėmesio, Audrius Čiupala įvardino dvi grupes. Verslo įmonėms, kurios verčiasi policijos licencijuojama veikla, pavyzdžiui, ginklų parduotuvės ar saugos tarnybos ir pan., aktualūs prašymai dėl licencijų. Tačiau tikrai nemažai, pasak atstovo, elektroniniu būdu kreipiamasi ir dėl pranešimų apie teisės pažeidimus – šiuo klausimu ir gyventojai, ir įmonių atstovai.

Tokių pranešimų elektroniniu būdu, anot pašnekovo, policija kasmet sulaukia vis daugiau. Praėjusiais metais arti 40 proc. visų policijos gaunamų pranešimų dėl teisės pažeidimų buvo elektroniniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos