Šį sąrašą dar turi patvirtinti socialinės apsaugos ir darbo bei ekonomikos ir inovacijų ministrai.
Tai turėtų būti padaryta jau ketvirtadienį, tikriausiai paskutinę Sauliaus Skvernelio Vyriausybės darbo dieną, 15min patvirtino socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.
Dokumentą, kur išvardytos ūkinės veiklos ribojimų patiriančios sritys, galite pamatyti čia. Tokių veiklų įsakymo projekte yra 31.
E.Radišauskienė sakė, kad dabar belikę šį sąrašą suderinti su Finansų ministerija ir tada įsakymą bus galima pasirašyti.
Kranelis užsisuks penktadaliui savarankiškai dirbančiųjų
Minėtas dokumentas aktualus Valstybinei mokesčių inspekcijai, nes ji rengs savarankiškai dirbančiųjų, nukentėjusių nuo karantino, sąrašą.
Jeigu žmogus į tokį sąrašą papuls, jam, kaip ir anksčiau, priklausys 257 eurų išmoka.
Iki šiol valdžia šią išmoką nuo pirmojo karantino pavasarį pradžios dalino iš esmės visiems, dirbantiems su individualios veiklos pažyma ar verslo liudijimu, tačiau gruodžio pradžioje Seimas Vyriausybės siūlymu nutarė gavėjų sąrašą siaurinti.
Taip nuspręsta Vyriausybei konstatavus, kad valstybė antrosios bangos akivaizdoje nebeturi finansinių galimybių išmokas mokėti visiems savarankiškai dirbantiesiems.
Per pirmąjį karantiną tokias išmokas gavo apie 87 tūkst. žmonių, valstybei tai kainavo daugiau nei 112 mln. eurų.
Per tą sąrašą neturėtų būti drastiškai prasieita.
Remiantis nukentėjusių veiklų sąrašu, nuo sausio 1 dienos paramą gaunančiųjų sąraše bus 20 proc. mažiau pavardžių.
Tai 15min patvirtino tiek socialinės apsaugos ir darbo viceministrė E.Radišauskienė, tiek būsimoji ministrė Monika Navickienė, tiek Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.
„80 proc. savarankiškai dirbančių žmonių į tą naują sąrašą papuls“, – sakė E.Radišauskienė.
„Per tą sąrašą neturėtų būti drastiškai prasieita“, – kalbėjo M.Lingė.
M.Navickienė sakė, kad dirbti pradėjus naujai Vyriausybei ribojimų patyrusių veiklų sąrašas dar galės būti peržiūrėtas iki sausio 1 dienos.
Seimas taip pat numatė, kad 257 eurų išmoka savarankiškai dirbančiuosius pasieks ir vieną mėnesį po karantino.
Aktualu ir daliai įmonių
Minėtas karantino metu tiesiogiai ar netiesiogiai ribojamų veiklų taip pat aktualus ir daliai įmonių, kurios tikisi valstybės pagalbos, ekonomikai vėl stojant dėl antrosios COVID-19 bangos.
Pagal išskirtas veiklas bus nustatomos nukentėjusios įmonės, kurios nėra PVM mokėtojos arba kurios neveikia tiek, kad matytųsi, kiek krito jų apyvarta dėl koronaviruso pandemijos, 15min sakė ekonomikos ministro atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.