Pradėti taikyti ribojimai susitarimams dėl kainų skirtumų

Siekiant stiprinti neprofesionaliųjų investuotojų apsaugą, visoje Europos Sąjungoje nuo trečiadienio pradedami taikyti ribojimai finansiniams susitarimams dėl kainų skirtumų, praneša Lietuvos bankas.
Finansai
Finansai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Viena iš pagrindinių naujovių – nuo šiol investuotojų patirti nuostoliai negalės viršyti investuotos sumos. Be to, šiems sandoriams nustatomas didžiausio galimo sverto ribojimas ir apsauga nuo neigiamo sąskaitos likučio. Taip pat atsiranda reikalavimas geriausiomis klientui sąlygomis uždaryti sandorį arba kelis sandorius, jeigu pradinė garantinė įmoka, susieta su visais aktyviais sandoriais kliento sąskaitoje, sumažėja perpus.

Bus draudžiama skatinti prekybą šiais produktais įvairiomis rinkodaros priemonėmis (siūlant negrąžintinus pinigus prekybai pradėti, premijas už investuotas sumas ir įvairias mokesčių nuolaidas) ir reikalaujama skelbti standartizuotą įspėjimą apie susijusias rizikas ir galimus nuostolius“, – rašoma Lietuvos banko žiniasklaidai išplatintame pranešime.

ES institucijų atlikti tyrimai rodo, kad didžioji dalis (74–89 proc.) susitarimais dėl kainų skirtumų prekiaujančių neprofesionaliųjų investuotojų praranda pinigus, o vieno kliento vidutinė patiriamų nuostolių suma kinta nuo 1 600 iki 29 000 Eur.

Lietuvos bankas taip pat primena gyventojams tris pagrindines rekomendacijas, į kurias reikėtų atsižvelgti prieš investuojant lėšas:

  • neinvestuoti į produktus, kurių nesuprantate;
  • patikrinti, ar investavimo paslaugas siūlanti įstaiga turi reikiamą licenciją;
  • vengti pasiūlymų, žadančių greitą praturtėjimą ir jokios rizikos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis