Kartu sudėję išlaidas sveikatos apsaugai, sumažėjusį produktyvumą ir kitas išlaidas, reikalingas nutukimo problemai spręsti, McKinsey instituto mokslininkai konstatavo, kad kasmet tai kainuoja 2 trln. dolerių, arba 2,8 proc. visos pasaulio ekonomikos bendrojo vidaus produkto (BVP).
Palyginimui, karo ir terorizmo grėsmė kasmet kainuoja 2,1 trln. dolerių – tiek pat, kiek ir rūkymas. Nutukimo problema savo mastu smarkiai lenkia alkoholizmą (1,4 trln. dolerių), neraštingumą (1,3 trln. dolerių) ir klimato pokyčius (1 trln. dolerių).
Šis tyrimas pateikia dar vieną įrodymą, kad nesveiko gyvenimo būdo kaina tik auga – žmonės mažai sportuoja, valgo daug kaloringų, cukraus turinčių produktų.
Nors ši problema atsirado JAV ir kitose turtingose ekonomikose, dabar ji įsišaknijo ir valstybėse, kurios pagal visus standartus dar laikomos skurdžiomis valstybėmis.
Pasaulio sveikatos organizacija apskaičiavo, kad kas trečias suaugęs žmogus 2008 metais turėjo viršsvorio, o kas dešimtas buvo nutukęs.
Pasaulyje nuo nutukimo miršta dvigubai daugiau žmonių nei nuo pusbadžio. Dažniausiai mirštama dėl širdies ligų ir diabeto.
McKinsey institutas prognozuoja, kad 2030 metais pusė pasaulio suaugusiųjų gali turėti viršsvorio arba būti nutukę.