Šią savaitę veiklą pradėjo atskirą įėjimą turinčios parduotuvės, jose ribojamas ir sekamas klientų srautas – būtent tokias galimybes turi ir nuolat taiko daugelis lošimo automatų salonų. Tačiau Vyriausybė delsia.
Sveiku protu nepaaiškinama, kad tuo pat metu Vyriausybė ne tik uždraudusi nuosaikių antžeminių lošimų organizavimą, bet ir nė per žingsnį neatsitraukia nuo iki-pandeminių popierinių planų reikalauti iš lošimų organizatorių didžiulių investicijų į įrangą, jų technologijų plėtros, nors šiandien jau kyla abejonės, ar kai kurios bendrovės išvis sugebės atnaujinti veiklą.
Atsakingi lošimai leidžia žmonėms atitrūkti nuo kasdienybės, žadina psichosocialinę reakciją, kuria gerą nuotaiką.
Atsakingas lošimas yra tokia pati laisvalaikio pramoga, kaip ir bet kokie stalo žaidimai, suteikiantys žmonėms galimybę atsipalaiduoti, socializuotis, patirti kitas teigiamas emocijas. Todėl svarstant karantino priemones turi būti vertinamas visas naudų ir žalų balansas – nuo sveikatos, tame tarpe ir psichinės, iki darbo vietų išsaugojimo, valstybės pajamų ar net gyventojų poreikio bent laikinai pakeisti aplinką. Atsakingi lošimai leidžia žmonėms atitrūkti nuo kasdienybės, žadina psichosocialinę reakciją, kuria gerą nuotaiką. Teorijoje mūsų salonuose siūlomi ribotų statymų lošimai prilyginami loterijoms, tik pirmu atveju dažnesnis ciklas, o antru – kaupiamas didžiulis prizinis fondas.
Asociacijos nariai šiuo metu valdo 191 lošimo automatų saloną, juose veikia 3150 ribotų statymų lošimo įrenginių, o bendras darbuotojų skaičius viršija 1500. Daugelis salonų įsikūrę mažesniuose rajonų centruose, todėl dažnai yra reta provincijos laisvalaikio pramoga – tai saugi ir karantino situacijai tinkama veiklos forma!
Lietuvoje vykdyti tyrimai rodo, jog mūsų siūlomų mažiausios rizikos (ribotų statymų) lošimo paslaugų vartotojai per mėnesį tam skiria iki 30 € sumą, ją išleidžia per 1–2 apsilankymus lošimo automatų salone. Tai visiškai atitinka socialiai atsakingo lošimo rekomendacijas, yra puikus socialiai atsakingos pramogos ir laisvalaikio leidimo pavyzdys. Kartu tai visiška priešingybė karantino metu išpopuliarėjusioms nuotolinio (internetinio) lošimo paslaugomis, tarp kurių dominuoja (apie 99 proc.) gerokai rizikingesni neribotų statymų lošimai.
NLVŽA ragina Vyriausybę imtis lyderystės ir laipsniškai atverti pramogų galimybes.
Per pastaruosius 12-a pandemijos mėnesių lošimo automatų salonai neveikia jau septintą mėnesį, nors praėjusiais metais salonuose nebuvo užfiksuota nei vieno COVID-19 protrūkio, visi organizatoriai laikosi aukščiausių saugumo reikalavimų, juos yra įpratę taikyti ne tik karantino laikotarpiu, bet nuolatos.
NLVŽA ragina Vyriausybę imtis lyderystės ir laipsniškai atverti pramogų galimybes, karantino ribojimus švelninant ir sprendimus remiant atskirų veiklų organizatorių galimybėmis užtikrinti būtinas saugos priemones.