2021 02 08 /11:19

Oficialus nedarbas – 16,4 proc.

Oficialus nedarbas vasario pradžioje pasiekė naują rekordą – 16,4 proc. procentų.
Asociatyvi nuotrauka: nedarbas
Asociatyvi nuotrauka: nedarbas / 123RF.com nuotr.

Užimtumo tarnybos duomenimis, vasario 1-ąją šalyje darbo ieškojo 282 tūkst. darbo žmonių. Registruotas nedarbo rodiklis sausį paaugo 0,4 proc. punkto – didžiausią įtaką tam turėjo įprastinis darbo rinkos sulėtėjimas žiemos sezonu.

Pasak tarnybos, antrojo karantino laikotarpiu situacija darbo rinkoje išlieka stabilesnė, palyginti su situacija pernai pavasarį.

Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė teigia, kad darbo rinkai didžiausią įtaką šiuo metu turi sezoniškumas, kai daugelio sektorių veiklų apimtys yra sumažėjusios ir darbo pasiūlymų mažiau, todėl darbo paieška trunka ilgiau bei įsidarbinti sunkiau.

Tai lemia registruoto nedarbo didėjimą, tačiau tai vyksta lėčiau, nei pavasarį.

„Tai lemia registruoto nedarbo didėjimą, tačiau tai vyksta lėčiau, nei pavasarį. Ir žemės ūkis, ir statybos intensyvesnes darbuotojų paieškas paprastai pradeda kovą“, – pranešime sakė I.Balnanosienė.

Tarnyboje keletą mėnesių fiksuojamas mažėjantis besiregistruojančių klientų skaičius. Sausį kreipėsi 20,6 tūkst. darbo ieškančių asmenų – tai 6,5 proc. mažiau, palyginti su gruodžiu, ir beveik trečdaliu (31,8 proc.) mažiau nei 2020 metų sausį.

Darbdaviai per mėnesį įregistravo 20,7 tūkst. laisvų darbo vietų. Darbo jėgos paklausa mažėjo 7,8 proc., palyginti su gruodžiu.

Labiausiai augo suvirintojų ir statybos vadovų poreikis. Sumažėjo darbo pasiūlymų statybinių profesijų darbininkams – izoliuotojams, pakuotojams (rankomis), tinkuotojams, grindų ir plytelių klojėjams, prekių krovėjams į lentynas, betonuotojams ir betono apdailininkams.

Rinkoje laisvų darbo vietų yra pakankamai sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, krovikams, valytojams, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojams, reklamos ir rinkodaros specialistams ir dažytojams.

Šiais metais užimtumas suteiktas 19,3 tūkst. darbo ieškančių asmenų – ketvirtadaliu mažiau nei gruodį.

Savarankišką veiklą, įsigiję verslo liudijimus pradėjo 3,7 tūkst. asmenų – tai 45,5 proc. mažiau nei gruodį ir beveik 2,5 karto mažiau nei praėjusių metų sausį. Pasak tarnybos, mažesnis dirbančių pagal verslo liudijimus skaičius susijęs su sugriežtintomis karantino sąlygomis ir daugelio paslaugų veiklų ribojimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų