Pasak savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko, tarybos opozicijos nario Vydūno Sadausko, dėl šio susitarimo suinteresuotos šalys gali gauti iki 30 mln. eurų mokesčių mokėtojų pinigų.
V.Sadausko teigimu, sutartyje su „Profile Investment“ nurodomi du sėkmės mokesčiai. Pirmasis jų numato, kad iki 25,6 mln. eurų fondui bus sumokėta proporcingai nuo išieškotos sumos, tuo metu antrajame sėkmės mokestyje tokia sąlyga nėra numatyta.
„Komisijos nuomone, būtent antrojo sėkmės mokesčio skaičiavimo tvarka, neatitinka tarybos sprendimo, kuris nustatė pagrindines žaidimo taisykles“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė V.Sadauskas.
Jis pabrėžė, kad visiškai neapibrėžtos sąlygos, kas yra sėkmė ir laimima byla, todėl iš sutarties sąlygų nėra aišku, ar, pavyzdžiui, vieno šilumos siurblio prisiteisimas būtų laikomas sėkme, už kurią rizikos fondas galėtų gauti sėkmės mokestį.
„Sėkmė reiškia bet kokį piniginio, net ne piniginio reikalavimo priteisimą“, – aiškino V.Sadauskas.
Jo teigimu, Antikorupcijos komisija siūlo tikslinti jau pasirašytos sutarties turinį, užtikrinant, kad fondas gautų mokestį, proporcingą Vilniaus šilumos tinklams priteistam turtui.
„Komisija mano, kad yra pagrindai neįsivelti į teisinius ginčus su rizikos fondu ir tam tikrais atvejais sutaupyti net iki 20 mln. eurų mokesčių mokėtojų pinigų. Siūlome tikslinti jau pasirašytos finansavimo sutarties turinį, kad jis nebūtų pririštas prie subjektyvių dalykų“, – aiškino V.Sadauskas.
Vilniaus administracijos direktorius Povilas Poderskis teigia, kad Antikorupcijos komisija savo išvadose atskleidė konfidencialią sutarties su „Profile Investment“ informaciją, o patį susitarimą su fondu vadina didele sėkme.
„Savivaldybei nereikia stabdyti kitų projektų, kad galėtų finansuoti bylinėjimąsi su „Veolia“. Teisininkams dabar moka „Profile Investment“, kuris savo investicijas atgaus tik tuo atveju, jeigu savivaldybė laimės bylą prieš „Veolia“, – komentare BNS teigė P.Poderskis.
Savivaldybės ir jos kontroliuojamos įmonės Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) interesams arbitraže atstovauja advokatų kontora „TGS Baltic“ ir tarptautinė advokatų kontora „Shearman & Sterling LLP“.
Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos frakcijos narys Romasis Vaitiekūnas kėlė klausimą, ar „Profile Investment“ neturi ryšių su Vilniui byloje atstovaujančiais advokatais.
„Nenustatėme, kokie ryšiai sieja advokatus su rizikos fondu. Nutarėme kreiptis į advokatų tarybą, kad šituos klausimus panagrinėtų. Siūlome, kad advokatai toliau deklaruotų viešus interesus su šiuo rizikos fondu“, – spaudos konferencijoje sakė R.Vaitiekūnas.
Apie tai, kad Vilniaus bylinėjimąsi su „Veolia“ finansuos „Profile Investment“, paskelbta praėjusių metų vasarį. P.Poderskis tuomet teigė, kad fondas finansuos iki 5 mln. eurų bylinėjimosi išlaidų, jo sėkmės mokestis priklausys nuo prisiteistos sumos, o nesėkmės atveju „Profile Investment“ negautų jokios sumos.
„Profile Investment“ savo tinklapyje nurodo, kad jo steigėjai yra buvęs teisinių paslaugų finansavimo bendrovės „Vannin Capital“ vykdomasis direktorius ir generalinis ginčų patarėjas Iain McKenny bei buvęs „La Francaise International Claims Collection“ vadovas Alainas Grecas. Fondas yra registruotas Liuksemburge, jo valdymo įmonė – Paryžiuje.
Vilnius savivaldybė ir VŠT dėl 2002–2017 metų „Veolia“ investicijų į miesto šilumos ūkį su prancūzais bylinėjasi Stokholmo arbitraže, kur siekia prisiteisti per 400 mln. eurų. „Veolia“ teigia, kad žalą dėl neteisėtų valdžios veiksmų patyrė ji ir savo ruožtu reikalauja atlyginti 22 mln. eurų.