Ekonomikos ministerija pirmąjį ketvirtį prognozavo 0,8 proc. ūkio augimą, o centrinis bankas kalbėjo apie dar optimistiškesnį skaičių – nuo 1 iki 1,5 procento.
Ekonomikos ministerijos pranešime pažymima, kad lėtesnio augimo buvo „tikėtasi ir jis siejamas su silpna vidaus paklausa, nulemta didesnės mokesčių naštos“, Rusijai padidinus PVM tarifą nuo 18 iki 20 procentų.
PVM tarifo padidinimas sausio 1 dieną tapo labai nepopuliaria priemone, o kartu su pensinio amžiaus didinimu jis nusmukdė prezidento Vladimiro Putino populiarumo reitingą.
Tyrimų bendrovė „Capital Economics“ pavadino ekonomikos augimo rodiklį „daug silpnesniu, nei tikėtasi“ ir teigė, kad jį lėmė „smarkus“ ekonomikos silpnumas, „sulėtėjus pramonės gamybos, mažmeninės prekybos, statybos produkcijos ir žemės ūkio gamybos augimui“.
Po dvejų recesijos metų 2015-aisiais ir 2016-aisiais, šalies ekonomika ėmė augti tik 2017 metais.
2018 metų ketvirtąjį ketvirtį bendrasis vidaus produktas (BVP) išaugo 2,7 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, o 2018 metais Rusijos ekonomika iš viso išaugo 2,3 proc., viršydama ekonomikos ministerijos ir Tarptautinio valiutos fondo lūkesčius.
Rusijos vyriausybė prognozuoja, kad 2019-aisiais ūkis augs 1,3 proc., tuo tarpu centrinis bankas tikisi nuo 1,2 iki 1,7 proc. augimo.
Centrinio banko atstovų žodžiais, Rusijos ekonomika ims sparčiau augti nuo kitų metų, nes bus pradėti įgyvendinti įvairūs valstybiniai projektai, skirti gerinti infrastuktūrą ir aptarnavimą.