Dėl to 2014 metais bitkoinų kūrėju dėl sutapusio vardo klaidingai buvo įvardintas japonas Dorianas Satoshis Nakamoto'as.
Kaip skelbia BBC, australas pateikė ir techninių įrodymų, kad būtent jis yra tikrasis bitkoinų kūrėjas. Tai patvirtino ir „aukšto rango“ bitkoinų bendruomenės nariai ir jos pagrindinė techninė komanda.
Štai keli pagrindiniai faktai apie bitkoinus:
Kas yra bitkoinai?
Bitkoinai yra virtuali valiuta, sukurta iš kompiuterio kodo. Skirtingai nuo realių valiutų, kaip JAV doleris ar euras, ši valiuta neturi centrinio banko ir nėra kontroliuojama jokios vyriausybės. Šią valiutą kontroliuoja ir reguliuoja bitkoinų bendruomenės nariai. Šios valiutos šalininkai sako, kad ji yra efektyvi alternatyva tradicinėms valiutoms, nes jokia vyriausybė negali ja manipuliuoti ir, pavyzdžiui, jos nuvertinti, kad sumažėtų jos skolos.
Bitkoinai yra virtuali valiuta, sukurta iš kompiuterio kodo.
Kaip ir su kitomis valiutomis, bitkoinais galima atsiskaityti už prekes ir paslaugas ar keisti juos į kitas valiutas.
Iš kur atsirado bitkoinai?
Bitkoinai atsirado 2009 metais kaip programinės įrangos dalis, kurią parašė Satoshiu Nakamoto'u pasivadinęs asmuo. Tačiau dabar pasirodo, kad šiuo pseudonimu buvo pasivadinęs australų verslininkas C. Wrightas.
Vėliau buvo sukurta ir kitų virtualių valiutų, tačiau labiausiai išpopuliarėjo bitkoinai.
Atsiskaitymai bitkoinai vyksta per specialių tinklą, kuriuo perduodami tam tikri kodai. Pats tinklas stebi ir patvirtina sandorį tam tikro proceso metu siekiant užtikrinti, kad nė vienas bitkoinas nebūtų tuo pat metu panaudotas daugiau nei vienoje vietoje.
Vartotojai taip pat gali kurti naujus bitkoinus. Tam jų kompiuteriai turi išspręsti sudėtingas užduotis. Tačiau bendras bitkoinų kiekis niekada neviršys 21 mln.
Kiek yra vertas bitkoinas?
Kaip ir bet kurios valiutos, bitkoino vertė svyruoja. Ką tik atsiradę bitkoinai buvo verti kelių JAV dolerio centų. 2013 metais bitkoinų vertė buvo pasiekusi 1000 JAV dolerių. Dabar vienas bitkoinas kainuoja maždaug 460 JAV dolerių (400 eurų).
Šuo metu apyvartoje yra daugiau nei 15 mln. bitkoinų. Ekspertai mano, kad kadangi jų kiekis ribotas, bitkoinų vertė ateityje tik augs. Kai kurios šalys, kaip Rusija ir Kinija, jau riboja bitkoinų naudojimą.
Neatmetama galimybė, kad išpopuliarėjus bitkoinams vyriausybės ims reguliuoti jų naudojimą, dėl ko sumažės jų patrauklumas.