F.O'Grady tikina, kad debatuose dėl šalies narystės ES vyrauja verslininkų balsas, o galimo išstojimo nulemtiems nuostoliams, kuriuos patirs eiliniai darbuotojai, dėmesio skiriama nedaug.
Be to, ES teisė privertė įmones informuoti ir konsultuoti darbuotojus, jeigu pastaruosius planuojama atleisti.
„Dauguma teisių, kuriomis naudojamės, kilo iš Europos“, – pabrėžia profsąjungų atstovė ir priduria, kad šalyje galiojanti ES darbo laiko direktyva pagerino atostogų sąlygas šešiems milijonams britų darbininkų.
Minėta direktyva užtikrina teisę į kasmetines 20 dienų apmokamas atostogas.
Be to, ES teisė privertė įmones informuoti ir konsultuoti darbuotojus, jeigu pastaruosius planuojama atleisti.
Šių ir daugybės kitų, dėl šalies narystės ES įvestų teisių ir taisyklių, gali nebelikti Londonui pasitraukus iš Bendrijos, ir šalį valdant dabartinei konservatorių vyriausybei.
„Ar jūs tikite tuo, kad konservatorių vyriausybė išlaikys šias teises?“ – skeptiškai klausė F.O'Grady.
Paklausta, ką mano apie tai, jog Londonas siekia apriboti priemokas mažai uždirbantiems ES piliečiams, F.O'Grady teigė: „Vietoje debatų apie priemokas 84 tūkst. imigrantų darbininkų galbūt reikėtų diskutuoti apie tai, ką ES galėtų padaryti tam, kad būtų įvesti atlygių tarifai pramonės darbams ir baigtųsi atlyginimų karpymas.“
Didžiosios Britanijos profesinių sąjungų atstovė taip pat tikino, kad dabartiniai ES lyderiai privalo įtikinti eilinius piliečius vieningos Europos nauda.
„Jeigu nori laimėti jų paramą, kažkas ant stalo turi būti padėta ir darbininkams“, – neabejoja F.O'Grady.