Tinklapio „Moving to Spain“ ekspertai išnagrinėjo pragyvenimo kainas, interneto spartą, nuotolinio darbo gyventojų skaičių ir vadinamųjų „skaitmeninio klajoklio vizų“ pasiūlą įvairiose Europos šalyse, siekiant atskleisti geriausias vietas, į kurias gali persikelti nuotoliu dirbantys darbuotojai.
Be kitų kriterijų vertintas šalies pragyvenimo pigumas – į jį įtraukti tokie kriterijai kaip maisto kainos, viešojo maitinimo paslaugų kainos, pragyvenimo kaina įskaitant nuomą ir šalies perkamoji galia.
Pigiausia iš vertintų šalių pripažinta Serbija, kurios pragyvenimo lygis įvertintas 37,2 balo (kuo mažesnis balas, tuo pigesnė šalis).
„Viena iš priežasčių, kodėl Serbijoje taip pigu, yra turizmo trūkumas. Nepaisant jos gamtos grožio, turizmas čia dar tik įsibėgėja, todėl tai gali būti puiki vieta persikelti, jei ieškote ramesnės vietos“, – rašoma tinklapyje.
Antrąja vieta dalijasi Albania ir Rumunija (37.4 balo), po jų eina lietuvių dėl savo pigumo pripažinta kaimynė Lenkija (38,6 balo).
Už jų rikiuojasi Vengrija (39,2), Bulgarija (40,5), Slovakija (44,2), Portugalija (45,3), Kroatija (46,7).
Lietuva klasifikuojama dešimtoje vietoje su 48,8 balo.
Galutiniame reitinge šalies pigumas, panašu, nėra reikšmingas veiksnys.
Galutiniame reitinge tarp darbo vietą keičiančių nuotoliu dirbančių darbuotojų pasirinkimų Lietuva įvertinta gana žemu balu ir užima vos 20 vietą. Vienas iš pagrindinių trūkumų – Lietuva nesiūlo „skaitmeninio klajoklio vizos“.
Tokia viza leidžia užsieniečiams šalyje dirbti ilgesnį laiką ir gauti pajamų. „Moving to Spain“ duomenimis, tokias vizas siūlo 11 Europos šalių, įskaitant Latviją ir Estiją.
Apskritai geriausia šalimi nuotoliniu būdu dirbantiems darbuotojams pripažinta Norvegija. Po jos seka Vokietija, Vengrija, Ispanija ir Portugalija.