„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Panevėžio turguje – antplūdis: kainos pirkėjų negąsdina

Panevėžio turgaus prekeiviai prieš Velykas prekystalius nuklojo margučiais, žaliais kiaušiniais, krienais, kiaušinių ridenimo loveliais, rūkytais mėsos gaminiais, geltonžiedžiais narcizais. Šiųmečių prekių kainos mažai kuo skiriasi nuo pernykščių. Pavyzdžiui, žąsies kiaušinis kainuoja 5 eurus. Tiek pat kainavo ir 2022 metais prieš Velykas.
Panevėžio turgus
Panevėžio turgus / Živilės Večiorkutės / „Jūsų Panevėžys“ nuotr.

Perka pagal išgales

Centrinėje Panevėžio turgavietėje galima nusipirkti ne tik velykinių puošmenų, sužaliavusių šakelių, svogūnų lukštų, žibučių, bet ir gauti patarimų, kaip geriau dažyti kiaušinius, kaip paruošti krienus ir juos tarkuojant neapsiverkti bei kokios spalvos žiedais puošti Velykų stalą.

Velykinio stalo patiekalais panevėžiečiai pradėjo rūpintis jau šios savaitės pradžioje – turgaus prekeiviai skaičiuoja trissyk didesnį pirkėjų būrį nei įprastu metu.

Živilės Večiorkutės / „Jūsų Panevėžys“ nuotr./Margučiai
Živilės Večiorkutės / „Jūsų Panevėžys“ nuotr./Margučiai

„Šiomis dienomis pardavimai išaugo. Visi skuba apsipirkti – nenori pirkimui palikti paskutinės dienos. Perka pagal išgales. Vieni perka mėsos produktų, kiti – žavisi dažytais kiaušiniais, treti – ieško natūralių krienų. Ko kam labiausiai reikia, tą ir perka. Manau, kad pats pirkimo bumas bus šiandien ir rytoj“, – aiškino turgaus vadovė Asta Pačekajūtė.

Ant stalo turi būti geltonos spalvos

Centrinėje turgavietėje geltonžiedžiais narcizais ir įvairiomis puokštėmis prekiaujanti Zita aiškina, kad svarbu ne kas ant stalo padėta. Svarbiausia, anot moters, kad prie Velykų stalo susėstų visa šeimyna.

„Tai bene pats svarbiausias dalykas. Tuomet pasidedame kiaušinius, truputį žalumynų ir geltonų narcizų, nes geltona spalva primena saulę, o jos esame labai pasiilgę. Be narcizų žmonės perka hiacintus, želmenis, kurie suteikia jaukumo ir papuošia stalą. Želmenis užauginu per dvi savaites. Įvairias puokštes pardavinėju kiekvienais metais. Brangiausios yra kompozicijos, kai kurios kainuoja iki 10 eurų“, – pasakojo velžietė Zita.

Živilės Večiorkutės / „Jūsų Panevėžys“ nuotr./Panevėžio centrinis turgus
Živilės Večiorkutės / „Jūsų Panevėžys“ nuotr./Panevėžio centrinis turgus

Kiaušinius margina pats

Svogūnų lukštais prekiaujantis Stasys aiškino, kad lukštai – populiarūs ir dažyti kiaušiniai perkami.

„Nemažai prilukštenau, bet tai nesudėtingas darbas – svogūnai džiūsta ir lukštai savaime nukrenta. Maišelio kaina nedidelė – po 50 centų. Kiaušinius pats dažau, o dešimt kiaušinių kainuoja 5 eurus. Dažymo principas labai paprastas. Reikia turėti įvairių dažų, pamirkai kiaušinius į dažus, suvynioji į popierių ir verdi. Dažymui naudoju ir svogūnų lukštus. Didysis pirkimas, manau, bus šeštadienį. Žmonės pirkimui pasilieka paskutinę dieną“, – pasakojo vyras.

Žąsų kiaušiniai – stalui papuošti

Dideliais žąsų kiaušiniais prekiaujantis iš Kalnaberžės atvykęs Bronius sako, kad žąsų kiaušiniai labai stiprūs ir juos ridenant galima daugiau laimėti.

„Žąsys jau seniai pradėjo dėti kiaušinius, o jų labai stiprus kevalas, todėl jis tvirtas ir negreitai skyla. Kiaušinius dažau įvairiai. Su dažais, su svogūnų lukštais, įdedu įvairių lapelių, gėlių žiedų. Žąsies kiaušinis kainuoja 5 eurus, o dešimt dažytų vištų kiaušinių dėžutė kainuoja apie 6 eurus. Beje, žąsų kiaušiniai perkami ir stalui papuošti, ir valgyti, nes jie sveikesni nei vištų“, – pasakojo vyras.

Živilės Večiorkutės / „Jūsų Panevėžys“ nuotr./Panevėžio centrinis turgus
Živilės Večiorkutės / „Jūsų Panevėžys“ nuotr./Panevėžio centrinis turgus

Žino daug marginimo technologijų

Dažais ir margučiais prekiaujanti Nijolė aiškino, kad kiaušinius margina seniai ir žino įvairių dažymo būdų.

„Seniai marginu ir yra įvairiausių technologijų. Dažymui naudoju įvairias žoleles, gerai apvynioju, kad dažai gerai įsigertu. Dažus naudoju tekstilinius. Tik reikia protingai dažyti. Pirmiausiai apverdi kiaušinį, o tada atlieki kitas procedūras su dažais. Tada nereikia kiaušinio ilgai virti dažuose. Paverdi, pasižiūri kokia spalva gavosi ir ištrauki. Tuomet dažai nepersigeria per lukštą. Nors dabar sunkūs laikai, bet prekyba vyksta – Velykos niekur nedingo“, – aiškino prekeivė.

Krienus tarkuoja verkdama

Natūraliais krienais prekiaujanti turgaus prekeivė Vanda iš Velžio pasakojo, kad pati tarkuoja krienus ir paruošia juos valgymui.

„Krienus iškasu spalio mėnesį, o prekiauti pradedu lapkričio mėnesį. Kai tarkuoju, tai ir verkiu, ir oro trūksta. Daug darbo prie krienų – reikia skaniai juos sutaisyti. Krienai turi būti saldžiarūgščiai, aštrūs. Į litrą apvirinto vandens dedu du šaukštus cukraus, šaukštą druskos ir citrinos rūgštelės pagal skonį. Tuo paruoštu skysčiu užpilu sutarkuotus krienus, kad jie nepajuoduotų. Paruoštų krienų kaina priklauso nuo indelio dydžio. Mažiausias kainuoja 1,20 euro, o didžiausias – iki 3 eurų“, – aiškino krienų žinovė ir teigė, kad krienai – populiari prekė, bet svarbiausia, kad krienas būtų ne peraugęs ir augtų apie porą metų.

Panevėžiečiai perka ne tik margučius, dažus, svogūnų lukštus, bet ir lietuviškas bulves bei trumpavaisius agurkus.
Perka lietuviškas bulves

Panevėžiečiai perka ne tik margučius, dažus, svogūnų lukštus, bet ir lietuviškas bulves bei trumpavaisius agurkus.

„Apie bulves galiu pasakoti ir pasakoti. Nors iš mūsų ūkininkų prekybos centrai neima, bet tai nėra blogai – turguje prekyba vyksta normaliai. Bulvės kelis kartus nuplauname, todėl jos švarios ir perkamos. Perka pastovūs klientai, nes bulvės užaugintos natūraliai – be chemijos. Agurkų turime nedaug, bet jie auginami šildomame šiltnamyje ir kilogramo kaina – 5 eurai“, – pasakojo Genė iš Radviliškio rajono.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“