Vieno šių dokumentų – „Įrodymų memorandumą“ (Evidentiary Memorandum) – daugelis vietų užtušuotos konfidencialumo sumetimais.
Šiame dokumente paminėtos su ABLV susijusios bylos – dėl pinigų iš Moldovos ir Ukrainos nutekėjimo, dėl galimų Šiaurės Korėjai taikomų tarptautinių sankcijų pažeidimų. Jame taip pat išdėstyta banko ir Latvijos priežiūros institucijų reakcija.
Paviešintoje memorandumo dalyje apie pareigūnų papirkinėjimą, kaip kad tai buvo teigta pradinėje „FinCEN“ ataskaitoje, nekalbama.
Memorandume pateiktos nuorodos į 109-is informacijos šaltinius, tačiau dauguma jų neįvardinti. Taip pat teigiama apie aštuonias konsultacijas, bet neatskleidžiama, kas jose dalyvavo.
Jungtinių Valstijų iždo departamentas vasario viduryje ABLV bankui paskelbė sankcijas, jį pavadinęs „novatorišku ir progresyviu finansų sistemos funkcionavimo taisyklių vykdymo vengimo požiūriu“. Departamentas apkaltino ABLV ryšiais su Šiaurės Korėja ir kitomis probleminėmis šalimis iš Jungtinių Tautų sąrašo, taip pat didelio masto neteisėtomis finansinėmis operacijomis, siejamomis su Azerbaidžanu, Rusija bei Ukraina. Dėl šių sankcijų JAV finansų įstaigoms buvo uždrausta atidaryti ir tvarkyti ABLV korespondentines sąskaitas. Tai iš esmės reiškė, kad šis Latvijos bankas neteko galimybės vykdyti finansines operacijas JAV doleriais.
Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisija, veikdama Europos centrinio banko (ECB) nurodymu, nuo vasario 19-osios sustabdė visus ABLV banko mokėjimus. Teigta, kad toks sprendimas yra būtinas, kad ABLV bankas turėtų laiko imtis veiksmų padėčiai stabilizuoti.
ECB vasario 24-ąją paskelbė, jog ABLV bankas Latvijoje ir jo antrinis bankas Liuksemburge „ABLV Bank Luxembourg“ turi būti likviduoti pagal šių šalių įstatymus, nes jų gelbėjimas neatitinka visuomenės interesų.
ABLV, kaip vienas didžiausių Latvijos komercinių bankų, yra tiesiogiai prižiūrimas ECB.
Vasario 27-ąją ABLV paskelbė neeilinio akcininkų susirinkimo sprendimą pradėti banko likvidavimo procesą, taip pat siekiant kuo labiau apsaugoti banko aktyvus, kad būtų galima tinkamai atsiskaityti su indėlininkais bei kreditoriais. Bankas apie sprendimą likviduotis šalies bankų priežiūros instituciją – Finansų ir kapitalo rinkos komisiją – privalo oficialiai informuoti per penkias dienas. Likvidatorių parinktų banko akcininkų susirinkimas.
1993-aisiais veiklą pradėjusio ABLV pagrindiniai akcininkai yra Olegas Filis, Ernestas ir Nika Berniai, tiesiogiai ir netiesiogiai valdantys 87,03 proc. akcijų.