01 01

Didžiausios daromos klaidos norint sutaupyti: nekartokite jų

Kol vienų sąskaitos vis pilnėja, kitiems sukaupti pinigų sekasi sunkiai. Tačiau ekspertai pabrėžia – nauji metai yra puiki galimybė pradėti keisti savo įpročius ir jie galėtų būti susiję su finansų valdymu. Tad kaip lengvai ir neskausmingai sutaupyti?
Taupymas
Taupymas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ekspertai dažnai kalba apie finansinio saugumo pagalvę. Tai tokia pinigų suma, kurią turėdamas žmogus gali lengviau atlaikyti finansinius išbandymus, netikėtas dideles vienkartines išlaidas, pavyzdžiui, kai sugenda automobilis, skalbimo mašina ar kuriam laikui netikėtai sumažėja pajamos netekus darbo, negalint dirbti dėl ligos.

Jaunam žmogui, kuris neturi įsipareigojimų ir šeimos, pakaktų sukaupti 3 mėnesių būtinųjų išlaidų sumą. Bet, jei turite šeimą, vaikų, finansinių įsipareigojimų ar esate vyresnis, suma turėtų siekti bent 6 mėnesių ir didesnę būtinųjų išlaidų sumą.

Kaip šitiek sutaupyti? Finansų ekspertės pataria, ko imtis, primena 50-30-20 taisyklę ir atskleidžia, kodėl kai kuriems gyventojams vis tiek sunku sukaupti finansinį rezervą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs