Parama verslui kurti: Užimtumo tarnyba priminė, kas lemia paraiškos sėkmę

Kas trečias finansinės paramos prašantis vyras norėtų automobilio, o kas trečia moteris – įrangos grožio salonui. Tačiau tokie sprendimai ne visada lemia sėkmingą verslo startą. Praėjusių metų rudenį ketvirtajame paramos verslui kurti (PVK) etape Užimtumo tarnyba sulaukė 1198 paraiškų, iš kurių parama buvo skirta tik 396 darbo vietas planuojantiems įsteigti žmonėms, rašoma Užimtumo tarnybos pranešime žiniasklaidai.
Pinigai
Pinigai / FNTT nuotr.

Šiuo metu paskelbtas naujas PVK paraiškų atrankos etapas.

„Savarankiškai išgryninta ir ambicinga verslo idėja, numatytas konkurencingas atlyginimas, apgalvota plėtra ir gebėjimas vykdyti prisiimtus pareigojimus – tai yra namų darbai, kuriuos vertėtų padaryti visiems, ketinantiems teikti paraišką“, – sakė Priemonių organizavimo departamento direktorė Vaida Kamandulienė.

Svarbu ir kokybiškai, nuosekliai užpildyta paraiška, sutaupanti laiko pareiškėjui ir vertintojui. Aiškiomis sąvokomis argumentuota verslo idėja, pateikti teisingai užpildyti finansiniai ir kiti dokumentai. Aiškiai įvardyti gebėjimai vystyti verslą ir idėjos išskirtinumas. Tai – požymiai, leidžiantys tikėtis sėkmės atrankoje.

Norintieji kurti verslą turėtų gerai apgalvoti, kokios priemonės jiems yra būtinos. Nors maksimalus paramos dydis siekia daugiau nei 32 tūkst. Eur, tai dar nereiškia, kad būtina tiek prašyti.

„Aiškiai argumentuoti pasirinkimai padės gauti galbūt mažesnę, bet būtiną finansinę paramą verslo pradžiai. Susidūrėme su atvejais, kai prašoma dviejų kompiuterių, telefonų ar kitos išmaniosios technikos, nors darbo vietą sau steigia vienas žmogus. Tokioms paraiškoms finansavimas neskiriamas“, – pasakojo V.Kamandulienė.

Būsimieji verslininkai turėtų būti užtikrinti, kad įsigytos priemonės padės įgyvendinti tiesiogines darbo funkcijas. Vienas direktoriaus darbo vietą kuriantis žmogus negalėjo argumentuoti, kaip jam vadovauti padės valymo įranga. Paraiška nebuvo patvirtinta.

Užimtumo tarnybos atstovė ragina nepamiršti, kad verslas turi atitikti numatytus skaitmeninės, žaliosios transformacijos tikslus ar skatinti žiedinę ekonomiką: „Prioritetus turi atitikti verslo idėja ir vykdoma veikla, o perkamos priemonės turi tai padėti pasiekti. Žiedinę ekonomiką skatinančiam dėvėtų drabužių perdirbimo verslui reikalinga siuvimo mašina, bet perkamas elektromobilis kaimynų vaikų pavežėjimui į mokyklą prasilenkia su žaliosios transformacijos tikslais.“

Ankstesniuose paramos verslui etapuose populiariausia verslo kryptis buvo variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas. Paraiškas taip pat teikė inžinieriai technikai, sveikatos specialistai, fotografai, dailidės ir staliai, grafikos ir multimedijos dizaineriai.

Sulaukta ir išskirtinių verslo idėjų. Būsimasis muzikos mokytojas pirks skaitmeninį fortepijoną ir nuotoliniu būdu mokys juo groti. Floristas gėles pasiūlys atsiimti pravėrus automobilio langą (DRIVE-IN principu). Fiziko atliekami matavimai ir akustiniai modeliavimai padės sumažinti skleidžiamo triukšmo lygį gyvenamosiose, komercinėse, valstybinėse įstaigose ar viešosiose erdvėse.

Visgi sulaukta ir keistokų verslo idėjų, kurioms įgyvendinti prašomų lėšų poreikio klientai nesugebėjo pagrįsti. Pavyzdžiui, odontologas norėjo steigti kurjerio vietą ir iš paramos lėšų įsigytu automobiliu pristatytų skubius užsakymus kitoms tokiu pačiu verslu užsiimančioms įstaigoms. Jis negalėjo paaiškinti, ką tuo metu veiks odontologinėje kėdėje paslaugas gaunantis klientas.

Pasitaikė ir bandymų pasipelnyti – buhalteris norėjo įsigyti brangius, individualiai gaminamus biuro baldus, nors techninėse specifikacijose pateikė įprastų medžio gaminių, kuriuos siūlo pardavėjai iš kaimyninės šalies, parametrus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai