Pasak Jenso Weidmanno ir Francois Villeroy de Galhau, Europos Centrinis Bankas (ECB) negali vienas užtikrinti tvaraus ilgalaikio euro zonos ekonomikos augimo.
„Nors pinigų politika yra daug davusi euro zonos ekonomikai, ji negali užtikrinti tvaraus ekonomikos augimo“, – rašoma bendrame laiške.
Bankininkų nuomone, euro zonai reikalinga ryžtinga struktūrinių reformų programa, plataus užmojo finansavimo ir investicijų sąjunga, taip pat geresnė ekonominės politikos sistema.
Vokietijos ir Prancūzijos centrinių bankų vadovai pasisako už tai, kad euro zonos valstybės narės dalį savo teisių ir įgaliojimų perkeltų į bendrą euro zonos lygmenį.
„Dabartinė nacionalinio suverenumo ir bendrijos solidarumo asimetrija kelia grėsmę mūsų valiutos sąjungos stabilumui“, – mano jie.
„Atkurti pasitikėjimą euro zonoje aiškiai padėtų stipresnė integracija ir, siekiant skatinti augimą, reikėtų bendrų valstybės finansams skirtų strategijų ir reformų“, – rašoma laiške.
Centrinių bankų vadovų nuomone, prastėjant bendrai finansinei padėčiai ir nesant ekonominės pusiausvyros, Europa, „be jokios abejonės“, yra atsidūrusi kryžkelėje. Šioms problemoms išspręsti, reikėtų sukurti bendrą finansų ministeriją, veiksmingą ir mažiau „suskaidytą“ bendrą euro zonos administraciją, taip pat stipresnį politinį organą, kuris galėtų priimti sprendimus.
„Šios naujos institucijos galėtų rūpintis atsakomybės ir kontrolės pusiausvyros atkūrimu“, – mano bankininkai.