2014 m. teroro aktai pasauliui iš viso kainavo 52,9 mlrd. dolerių ir beveik prilygo Bulgarijos metiniam BVP. Šie skaičiai skelbiami naujausiame Pasauliniame terorizmo indekse, duomenis kuriam nuo 1997 m. renka idėjų kalvė „Institute for Economics and Peace“.
Terorizmas kelia ypač didelę grėsmę besivystančiose šalyse, kur grupuotės gali pasinaudoti chaosu arba silpna centrine valdžia šalyje.
Apskaičiuojant terorizmo sukeltų nuostolių mastą skaičiuojama apgadinto turto vertė ir išlaidos, susijusios su mirtimis bei sužeidimais, įskaitant sveikatos sistemos išlaidas ir prarastus atlyginimus.
Sudarant indeksą nėra atsižvelgiama į padidėjusį saugumo pajėgų kiekį iš karto po atakos ar draudimo įmonių išmokas.
Per pastaruosius du dešimtmečius įvairaus pobūdžio teroristiniai aktai skirtingose Europos šalių sostinėse buvo gerai organizuotų islamo ekstremistų grupuočių darbas.
Pažymima, kad terorizmas kelia ypač didelę grėsmę besivystančiose šalyse, kur grupuotės gali pasinaudoti chaosu arba silpna centrine valdžia šalyje.
2014 m. nuo terorizmo labiausiai nukentėjo Artimieji Rytai ir Šiaurės Afrika, kur tais metais dėl ekstremistų išpuolių gyvybių neteko 13 426 žmonės.
Kaip rašo naujienų svetainė cnn.com, JAV nacionalinio saugumo biudžeto ekspertas Gordonas Adamsas teigia, kad kiekvienais metais Vašingtonas kovai su terorizmu išleidžia mažiausiai 100 mlrd. dolerių.
Tiesa, tiek G.Adamsas, tiek kiti gynybos ekspertai pripažįsta, kad apskaičiuoti tikslų lėšų, skiriamų antiteroristinėms priemonėms, kiekį nusakyti ne tik sunku, bet ir beveik neįmanoma.
Šiuo metu JAV gynybai ir antiteroristinėms priemonėms išleidžia daugiau negu bet kuri kita šalis pasaulyje. Vašingtono išlaidos gynybai yra didesnės už bendras tokių šalių kaip Kinija, Rusija, Saudo Arabija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Indija ir Vokietija išlaidas kartu sudėjus.