„2018 metais realusis bendrasis vidaus produktas (BVP) smuko 17,7 proc. ir 2019 metais greičiausiai sumažės dar 25 proc., o tai reikš, jog nuo 2013-ųjų BVP kris iš viso 60 proc.“, – pažymima naujausioje banko ataskaitoje apie Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regioną.
„Besitęsiantys sunkumai“ Venesueloje, kuri turi didžiausias pasaulyje naftos atsargas, ataskaitoje siejamos su šalies ekonomikos valdymu, o ne su naftos kainų smukimu.
Venesuelos krizė ataskaitoje pavadinta „didžiausia šiuolaikinėje regiono istorijoje“.
Be smunkančių naftos kainų, „įvairios itin iškreipiamojo poveikio politinės priemonės, įskaitant kainų kontrolę ir kryptingą skolinimą, netvarkingas fiskalinis koregavimas, viešojo sektoriaus deficito monetizavimas ir bendras netinkamas ekonomikos valdymas Venesueloje lėmė hiperinfliaciją, devalvaciją, skolinių įsipareigojimų neįvykdymą ir didžiulį gamybos ir vartojimo sumažėjimą“, rašoma ataskaitoje.
Bankas ir vėl prognozuoja, kad infliacija šalyje iki šių metų pabaigos pakils iki 10 mln. procentų.
Nuo 2013 metų Venesuelą valdo Nicolas Maduro, atėjęs į valdžią po buvusio prezidento Hugo Chavezo mirties.
N.Maduro nuo sausio mėnesio patiria vis didesnį spaudimą atsistatydinti, o daugiau nei 50 šalių Nacionalinės Asamblėjos pirmininką Juaną Guaido pripažino laikinuoju šalies prezidentu.