„Karas Ukrainoje prasidėjo netinkamu metu pasauliui dėl ir taip aukštos infliacijos“, – teigė jis ir pabrėžė, kad didžiausią susirūpinimą jam kelia „žmonių gyvybių praradimas“.
D.Malpasas teigė, kad ekonominis karo poveikis peržengia Ukrainos sienas, o pasaulinių energijos kainų kilimas, kaip ir infliacija, „ypač smogia nepasiturintiems“.
Karas taip didina maisto kainas, o tai, jo teigimu, yra ypač didelė problema mažiau pasiturinčių šalių gyventojams.
D.Malpassas atkreipia dėmesį į tai, kad tiek Rusija, tiek Ukraina yra didelės maisto produktų gamintojos. Remiantis „S&P Global Platts“ duomenimis, Ukraina yra didžiausia pasaulyje saulėgrąžų aliejaus gamintoja, o Rusija užima antrąją vietą. Jos pagamina 60 proc. pasaulinės produkcijos.
„JP Morgan“ duomenimis, šios dvi šalys taip pat eksportuoja 28,9 proc. pasaulio kviečių, kurių kainos Čikagos ateities sandorių biržoje buvo pasiekusios 14 metų aukštumas.
Šių prekių tiekimas iš Rusijos ribojamas dėl plačiai taikomų sankcijų, o tiekimas iš Ukrainos buvo sustabdytas, nes dėl kovų buvo uždaryti šalies uostai.
„Nėra galimybių greitai prisitaikyti prie tiekimo iš Rusijos ir Ukrainos sumažėjimo, todėl tai didina kainas“, – tvirtina D.Malpassas.