Po Lietuvą išsibarstę Darbo kodekso aiškintojai: po pusmečio vėl mūsų reikės

Naujasis Darbo kodeksas – puiki proga užsidirbti seminarų rengėjams, net jei Kodeksas žada būti pakeistas ir nukeltas bent pusmečiui.
Flashmobas už naują Darbo kodeksą
Seminaras apie naująjį Darbo kodeksą / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Po to, kai Seimas pritarė naujajam Darbo kodeksui, po miestus ir miestelius, valstybines ir privačias bendroves ir organizacijas pasklido nauji aiškintojai. Tačiau pastaruoju metu jiems tenka suktis iš padėties ir perspėti, kad Kodeksas dar gali keistis arba būti pristabdytas.

Kaina – iki šimto eurų

Seminarus apie Kodeksą ir jo subtilybes ėmė rengti galybė teisininkų, advokatų, pranešėjais tapo buvę valstybės pareigūnai. Iš seminarų uždarbiauja ir prie Kodekso prisidėję specialistai, pavyzdžiui, advokatai Tomas Bagdanskis, Vilius Mačiulaitis.

Paskaitų kainos – įvairios, tačiau dažniausiai svyruoja nuo 50 iki 100 eurų vienam žmogui.

Tiesa, nuo tada, kai Seimas atmetė prezidentės veto, neliko kai kurių svarbių punktų, pavyzdžiui, „nulinių sutarčių“.

O „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Kodekso taikymas apskritai bus atidėtas pusmečiui. Per tą laiką jis bus vėl taisomas ir perdaromas.

Tikisi, kad radikaliai nesikeis

Tad ko verti tie seminarai, jei neaišku, koks apskritai bus galutinis Kodekso variantas? Pavyzdžiui, 99 eurus kainuojančiame seminare, kurį ves „iLaw“ advokatas Vilius Mačiulaitis, laisvų vietų nėra nei lapkričio 8, nei lapkričio 9 dienomis. Interneto puslapyje teigiama, kad bus kalbama ir apie „tuščias“ sutartis bei jų taikymą praktikoje.

ilawfirm.lt nuotr./Vilius Mačiulaitis
ilawfirm.lt nuotr./Vilius Mačiulaitis

Bet spalio mėnesį Seimas pataisė Kodeksą ir šias sutartis išėmė. Tačiau dvejus metus darbo inspekcijai vadovavęs, o dabar teisininko duoną kremtantis V.Mačiulaitis sako, kad kol kas nėra galutinai nuspręsta „įšaldyti“ Darbo kodeksą.

„Radikaliai jo niekas tikrai nekeis. Dėl daugumos punktų juk yra suderėta“, – teigė V.Mačiulaitis, kuris už 99 eurus aiškina Kodekso subtilybes.

Jis tikino operatyviai reaguojantis į pokyčius ir seminarų klausytojus visada informuoja, ko jau nebeliko Darbo kodekse.

„Stebime ir Seimo posėdžius, stebime, kas keičiama“, – teigė jis.

Po pusmečio – vėl maratonas

Jis nemano, kad seminarų dalyviai gali išgirsti jau pasenusią informaciją. Kad ir kaip keisis Kodeksas, pasak jo, esmės nekeis.

„Yra teismų praktika, pagal kurią darbdaviai ir veiks. Žmonėms reikia aiškinti, kaip veikia organizacijos darbas, padėti rengti dokumentus. Mes daugiau kalbame apie procesus“, – dėstė V.Mačiulaitis.

O kas bus po pusmečio, jei bus naujas Kodeksas? Advokatu dirbantis V.Mačiulaitis teigia, kad jei „valstiečiai“ įvykdys savo užmojus ir pusmečiui pristabdys Kodekso galiojimą, Lietuvoje vėl bus rengiamas seminarų maratonas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Flashmobas už naują Darbo kodeksą
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Flashmobas už naują Darbo kodeksą

„Gegužę-birželį vėl bus seminarų pikas, nes žmonės bus jau viską pamiršę. Mums vėl reikės viską aiškinti iš naujo“, – kalbėjo V.Mačiulaitis.

Perspėja, kad naujovių gali nelikti

Tuo tarpu seminarus apie naująjį Kodeksą vedanti Vida Petrylaitė įsitikinusi, kad Kodekso nukėlimas pusmečiui – teigiamas žingsnis.

„Gal net tai ir geriau. Nauji pakeitimai vis tiek nebus esminiai, o verslininkams pradėti metus su naujuoju Kodeksu būtų sunku. O dabar bus laiko pasirengti“, – sakė advokatė.

Seminarų metu jis auditoriją įspėja, kad kai kurių punktų Darbo kodekse gali nelikti. „Aš įspėju, kas gali pasikeisti arba nelikti. Jau buvo pakeitimų Kodekse, tai mes visada pasakome seminarų metu“, – teigė V.Petrylaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų