Nuo birželio 25 dienos už minios finansavimo platformose įsigytus pirkinius nebebus galima reikalauti kompensacijos.
„Jeigu su šiais pakeitimais nesutinkame, galite uždaryti savo „PayPal“ sąskaitą iki birželio 25 dienos, ir niekaip nebūsite susiję su pasikeitusiomis sąlygomis“, – paskelbė bendrovė.
Nepaisant to, kad pagal „PayPal“ pirkinio apsaugos sutartį vartotojai negalės reikalauti kompensacijos, jie vis dar galės bandyti ginčą išspręsti tiesiogiai su pardavėju.
Tokį sprendimą „PayPal“ priėmė neva dėl augančių rizikų, susijusių su minios finansavimo platformomis: „Australijoje, Brazilijoje, Kanadoje, Japonijoje, JAV ir kitose valstybėse mes išskyrėme minios finansavimo platformose įsigytus pirkinius iš mūsų pirkėjų apsaugos programų. Tai lėmė pastovios rizikos ir netikrumas, susijęs su minios finansavimo kampanijomis, kurios neužtikrina investicijų grąžos.“
Tai reiškia, kad į minios finansavimo platformas investuojantys asmenys susidurs su didesne rizika. 2015 metais minios finansavimo industrija sudarė 34 mlrd. dolerių.
Kadangi tokio pobūdžio investicijos nėra reguliuojamos, minios finansavimo platformų populiarumo augimas kelia nerimą. „Kickstarter“ pranešė, kad pernai 9 proc. projektų nesugebėjo generuoti grąžos, 8 proc. pinigų buvo skirti vėliau žlugusiems projektams.
Kalbant tik apie „Kickstarter“ programą, 7 proc. projektų rėmėjų negavo jiems už paramą numatyto atlygio. Pernai pasirodžiusiame tyrime investuotojai buvo įspėti, kad 1 iš 10 tokių projektų žlunga, o šansas, kad už paramą bus suteiktas atlygis, tesudaro 13 proc.
„PayPal“ atstovas CNBC informavo, kad šie pokyčiai nebus taikomi klientams Didžiojoje Britanijoje. Taip pat buvo atsisakyta draudimo tiems pirkiniams, kurie yra pirkti iš vyriausybinės organizacijos, lošimo įstaigos ar bet kur, kur reikia mokėti už dalyvavimą ar galima gauti prizą.