Dėl technologijų pažangos ir masinio automatizavimo iki 2025-ųjų gali būti panaikinta 85 mln. darbo vietų 15-oje ekonominės veiklos sričių, teigiama PEF apžvalgoje.
Tačiau ši tarptautinė organizacija taip pat prognozuoja, kad „robotų revoliucija“ gali sukurti 97 mln. naujų darbo vietų, o ateityje, skirtingai nei ankstesniais metais, naujos pozicijos kursis lėčiau nei nyks esamos.
Pasak PEF ekspertų, iki 2025 metų darbas bus vienodai padalytas tarp žmonių ir mašinų. Tuo tarpu masinis automatizavimas smarkiai palies tokias veiklos sritis kaip duomenų įvedimas ir apdorojimas, finansinė apskaita, administravimas.
PEF atliktos verslo atstovų apklausų rezultatai rodo, kad 43 proc. jų pasiryžę dėl pažangiųjų technologijų diegimo mažinti darbo vietų skaičių. 41 proc. darbdavių planuoja išplėsti rangovų tinklą tam tikriems darbams atlikti, o 34 proc. ketina pritraukti naujų darbuotojų, reikalingų naujoms technologijoms integruoti.
„Automatizavimo spartėjimas ir koronaviruso pandemijos sukelta recesija padidino darbo rinkos išsibalansavimą ir sunaikino nuo 2007-2008 metų pasaulinės ekonominės krizės pasiektą nedarbo mažinimo pažangą“, – sakė PEF generalinė direktorė Saadia Zahidi.