Komitetas praėjusį antradienį ir trečiadienį pakvietė pokalbio daugiau kaip 10 bendrovių atstovus, kuriems paaiškino Pekino politiką ir ketinimus dėl pažangių JAV technologijų tiekimo Kinijai apribojimų, kuriuos įvedė prekybos karą su Kinija pradėjęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Į pokalbį buvo pakviestos, be kita ko, „Intel“, „Qualcomm“, „ARM Holdings“ ir „SK Hynix“, „Microsoft“, Pietų Korėjos „Samsung Electronics“, „Dell Technologies“ ir Suomijos „Nokia“, pranešė leidinio šaltinis.
JAV bendrovėms buvo pasakyta, jog „veiksmai, kurių ėmėsi D.Trumpo administracija, kad Kinijos bendrovės netektų prieigos prie amerikietiškų technologijų, sutrikdė pasaulines tiekimo grandines“. Joms taip pat buvo nurodyta, jog bendrovėms, kurios laikysis šios politikos, gali „grėsti ilgalaikiai padariniai“.
Tuo tarpu už JAV ribų įsikūrusioms bendrovėms buvo pasakyta, kad jos nebus baudžiamos, jeigu tęs savo įprastą veiklą ir palaikys įprastus verslo santykius su Kinija.
Praėjusį mėnesį žlugus JAV ir Kinijos deryboms dėl prekybos, D. Trumpas įtraukė „Huawei“ į „juodąjį“ sąrašą ir nurodė, jog parduoti technologijas ir įrangos dalis šiai Kinijos bendrovei bus galima tik turint specialiąsias Prekybos departamento licencijas.
Pekinas savo ruožtu sudarė „nepatikimų juridinių asmenų sąrašą“, į kurį pateko užsienio bendrovės, kurios nutraukė tiekimą į Kiniją arba ėmėsi kitų Kinijos gamintojų interesams kenkiančių veiksmų.
Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ šeštadienį pranešė, jog Valstybinis plėtros ir reformų komitetas neatmeta galimybės parengti dar vieną sąrašą, kad galėtų „veiksmingiau įspėti apie grėsmes Kinijos nacionaliniam saugumui ir jas šalinti“.
Agentūros pranešime taip pat buvo pažymėta, jog šis naujasis sąrašas sutrukdys „tam tikroms šalims naudotis kiniškomis technologijomis ir kartu varžyti Kinijos plėtrą“.
JAV technologijų milžinė „Google“ praėjusią savaitę įspėjo, jog tuo atveju, jeigu JAV administracija toliau griežtins apribojimus Kinijos telekomunikacijų įrangos gamintojai „Huawei“, tai gali turėti neigiamų padarinių JAV nacionalinio saugumo užtikrinimui.
Kaip rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“, Vašingtono sankcijos galėtų pakenkti „Huawei“ trumpuoju laikotarpiu. Tačiau sektoriaus ekspertai pažymi, jog tokie apribojimai šią bendrovę ir kitas Kinijos įmones gali paskatinti savarankiškai spręsti problemas ir kurti savo technologijas.
O tai ilgainiui pakenks JAV bendrovių, tokių kaip „Google“, dominavimui, pažymėjo leidinys.