Klaipėda
Pagal naują tvarką, ilgiau nei pusmetį socialinę pašalpą gaunantys asmenys kas mėnesį, apie 40 valandų, turi už tai atidirbti visuomenei naudingų darbų. Beveik per pusmetį tai daryti atsisakė 72 asmenys, todėl socialinės išmokos jiems buvo nutrauktos.
Atsisakiusiems dirbti, bet auginantiems vaikus, socialinė pašalpa skiriama tik vaikams ir teikiama ne pinigais, o maistu.
Dirbti sutiko per 200 pašalpų gavėjų. Daugiausia jie padėjo tvarkyti teritorijas, parkus, miškus. Taip pat jie gali talkinti socialinėse, švietimo, sveikatos, kultūros įstaigose bei nevyriausybinėse organizacijose.
Tokių talkininkų iki šiol prašė 36 uostamiesčio įstaigos – daugiausia biudžetinės švietimo ir sporto bei namų administratoriai.
Kiek lėšų sutaupyta, neskiriant pašalpų atsisakantiems dirbti, pasak uostamiesčio savivaldybės atstovų, kol kas sunku pasakyti. Teigiama, kad sutaupyta suma gali siekti apie 18 tūkst. litų.
Kaunas
Kauno socialinės paramos skyriaus vedėja Ana Sudžiuvienė pasidalino paskutiniais duomenimis. Per balandžio – birželio mėnesius pagal Kauno miesto savivaldybės nustatytą tvarką per darbo biržą 1118 asmenų buvo pasiūlyta pasitelkti socialinei veiklai. Iš jų 185 asmenys atsisakė arba neatvyko, 714 asmenų darbus jau atliko, o dar 219 vis dar tęsia darbus arba atliks juos vėliau dėl pateisinamų priežasčių.
Vilnius
Visuomenei naudinga veikla Vilniaus mieste vykdoma nuo 2013 m. gegužės mėnesio. Iki šiol išduoti 49 siuntimai. Pagrindinė veikla – aplinkos tvarkymas ir šiukšlių rinkimas. Visuomenei naudingos veiklos atsisakė 9 asmenys. Tokiu būdu valstybė vien tik Vilniuje sutaupė 3150 Lt per mėnesį.