„Didžioji dalis Lietuvos pensininkų senatvės išmokas gauna į mokėjimo korteles, 190 tūkst. pensijų į namus pristato Lietuvos pašto laiškininkai, dar apie 19 tūkst. senatvės išmokų senjorai atsiima pašto skyriuose. Noriu priminti, kad pensijas į namus gauna tik tie senjorai, kurie yra vyresni nei 80 metų, turi tam tikrą neįgalumą arba arti jų gyvenamosios vietos nėra finansinės institucijos – galimybės patiems atsiimti pensijos, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas. – Praėjusiais metais pensijų išnešiojimo į namus paslaugą ėmė teikti kelios kitos bendrovės, tačiau laiku negavę pensijų, Kauno ir Vilniaus senjorai išreiškė norą, kad jų išmokas, kaip ir anksčiau, į namus pristatytų Lietuvos paštas arba bent būtų sudaryta galimybė ją atsiimti pašto skyriuose. Šios paslaugos teikimas mums yra aktualus, todėl dalyvavome „Sodros“ skelbtame konkurse pensijų išdavimui finansinėse institucijose ir jį laimėjome –Lietuvos pensininkai savo pensijas ir toliau galės atsiimti pašto skyriuose.“
Pasak J. Sadausko, 12 Lietuvos regionų, kuriuose veikia mobilus laiškininkas, pensininkai senatvės išmokas ir toliau gaus į namus.
Atsiimti senatvės pensiją pašte galima nemokamai bet kuriuo senjorui patogiu metu nuo 10 iki 26 mėnesio dienos, svarbu su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Svarbu: „Sodros“ išduodamas pensijos gavėjo pažymėjimas neatstoja asmens tapatybės dokumento, todėl pašto skyriuose atsiimant pensijas su savimi reikia turėti pasą (LR piliečio pasas, užsienio valstybės piliečio pasas, LR tarnybinis pasas, LR užsieniečio pasas, ES valstybės narės piliečio pasas) arba LR asmens tapatybės kortelę, arba leidimą nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.
Lietuvos paštas nuo sausio senatvės išmokas pristato 13 Lietuvos savivaldybių: Trakų, Širvintų, Šalčininkų, Zarasų, Molėtų, Šilalės, Kupiškio, Biržų, Skuodo, Šakių, Varėnos, Prienų ir Lazdijų gyventojai pensijas gauna įprasta tvarka.
Visose savivaldybėse norą išreiškę gyventojai gali senatvės pensijas atsiimti pašto skyriuose.