Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pernai e.aukcionuose ir varžytynėse parduota turto už daugiau nei 110 mln. eurų

Praėjusius metus galima laikyti nuotolinių būdu organizuojamų aukcionų ir varžytynių proveržio metais. Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale, kuris leidžia gyventojams ir verslui varžytis dėl įvairaus parduodamo turto, praėjusiais metais augo tiek paskelbtų aukcionų bei varžytynių kiekiai, tiek juose dalyvavusių dalyvių skaičius, tiek ir bendra jų metu parduoto turto vertė, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Daugiabutis namas Pašilaičių gatvėje Vilniuje
Nekilnojamasis turtas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

2020 metais portale evarzytynes.lt iš viso paskelbta 12,3 tūkst. elektroninių aukcionų ir varžytynių, kuriuose dalyvavo 11,6 tūkst. dalyvių. Bendra praėjusiais metais parduoto turto vertė viršijo 110 mln. eurų.

„Koronaviruso pandemija ir karantinas praėjusiais metais išryškino nuotolinių paslaugų naudą ir privalumus. Ne išimtis ir Registrų centro teikiama internetinių aukcionų ir varžytynių paslauga, kurios pagalba antstoliai, nemokumo administratoriai savivaldybės, Turto bankas ir kitos valstybės bei savivaldybių įmonės ar institucijos gali realizuoti nenaudojamą ar nereikalingą turtą“, – sako už e.aukcionų ir varžytynių paslaugos vystymą atsakinga Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Diana Vilytė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Diana Vilytė

Anot jos, galimybe realizuoti turtą internetu elektroniniuose aukcionuose pasinaudoja vis daugiau institucijų – vien tik per praėjusius metus šia sistema pradėjo naudotis per 40 įvairių valstybės ar savivaldybių valdomų įmonių ir įstaigų. Tarp daugiausiai aukcionų paskelbusių ir didžiausio dalyvių kiekio sulaukusių naujų organizatorių galima paminėti Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Nacionalinę žemės tarnybą, Klaipėdos ir Telšių apskrities vyriausiuosius policijos komisariatus ir Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją.

Brangiausiai parduodami NT objektai

Didžiausios vertės turto e.važytynių portale kiekvienais metais realizuoja antstoliai. 2020 metais antstolių skelbtose varžytynėse parduota turto už beveik 43 mln. eurų. Nemokumo administratorių varžytynėse pernai realizuota turto už 12 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose – taip pat už 12 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 18,5 mln. eurų. Praėjusiais metais taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už beveik 20 mln. eurų.

Brangiausiu e.varžytynėse ir aukcionuose parduotu objektu 2020 metais buvo metų pradžioje už beveik 2,9 mln. eurų Turto banko organizuotame aukcione parduotas buvęs Finansų ministerijos mokymo centras Vilniuje, Žvėryno mikrorajone. Antroje vietoje buvo už 2,15 mln. eurų antstolių organizuotose varžytynėse parduoti Nidoje esantys poilsio namai, trečioje – už beveik 2 mln. eurų Turto banko organizuotame aukcione realizuotas Belmonto žirgynas Vilniuje.

Turto banko nuotr./Belmonto žirgynas
Turto banko nuotr./Belmonto žirgynas

Varžytynių ir aukcionų internete paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 19 tūkst. varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 600 mln. eurų.

E.varžytynių ir aukcionų informacinė sistema leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės bei savivaldybių turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose patirdami mažiausias sąnaudas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų