Lyginant su 2017 metais, numatytų įgyvendinti TUI projektų skaičius išaugo 22 proc. (ankstesniais metais buvo įgyvendinti 36 projektai).
„Užsienio bendrovės, pasirinkusios Lietuvą pernai metais, planuoja mokėti 2–4 kartus didesnius atlyginimus nei šalies vidurkis. Nors sukurtu planuojamu darbo vietų skaičiumi tokie investiciniai projektai negali lygintis su dideliais gamybos projektais, jie sukuria itin aukštos pridėtinės vertės darbo vietas ir padeda Lietuvai augti tose industrijose, kurios sudarys ateities ekonomikos stuburą“, – pranešime cituojamas Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.
Pernai sparčiai augo šalies finansinių technologijų (fintech) sektorius. Taip pat, kaip pastebi „Investuok Lietuvoje“, vis daugiau įmonių renkasi Lietuvą moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai vykdyti (MTEP). Dėl šios priežasties mūsų šalį pasirinkusių įmonių spektras itin platus – nuo dirbtinio intelekto sprendimus kuriančių olandų „Convious“ iki vaizdo atpažinimo sistemas savavaldžiams automobiliams vystančių „Tonbo Imaging“.
2018 m. paslaugų centrų industrija augo ne tik dėl jau įsikūrusių centrų plėtros, bet ir dėl naujų vardų. Istoriškai į Šiaurės šalis orientuotas sektorius sulaukė net keleto investicijų iš JAV, tarp kurių – finansų rinkos milžinė „Moody's“. „Investuok Lietuvoje“ duomenimis, šiuo metu šalyje veikiančiuose paslaugų centruose dirba virš 17 tūkst. specialistų.