Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Perspėja pirkusius šios oro linijų bendrovės bilietus: užblokuokite savo korteles

Vartotojai socialiniuose tinkluose perspėja skridusius ar planuojančius skristi „AirAsia“ oro linijomis, itin populiariomis Azijoje, dėl galimų sukčiavimo atvejų ir rekomenduoja naudoti virtualias korteles, o jau panaudotas korteles blokuoti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Mokėjimo kortelė
Mokėjimo kortelė / 123RF.com nuotr.

Banko kortelių informacija panaudojama pirkimams Europoje ir JAV

Vienas iš socialinio tinklo „Reddit“ vartotojų pasidalino informacija apie tai, kad virtuali banko kortelė, kuri buvo naudojama tik pirkimams „AirAsia“ oro linijų programėlėje, po kelių mėnesių buvo panaudota pirkimams „Walmart“ prekybos tinkle JAV.

Šis įrašas socialiniame tinkle sulaukė nemažo dėmesio: „Turėjau tą pačią patirtį prieš kelis mėnesius su kortele, kuri kada nors buvo naudota tik su „AirAsia“, per kelias dienas sulaukiau mokėjimo prašymų iš daugybės atsitiktinių Europos kelionių kompanijų“, – rašo vienas iš vartotojų.

„Tas pats nutiko ir man. Šiuo metu esu Tailande, per „AirAsia“ programėlę užsisakiau papildomą bagažą iš Bankoko į Chiang Mai. Po dienos savo kortelėje gavau krūvą mokėjimų“, – rašo kitas vartotojas.

Dauguma nukentėjusių savo banko korteles naudojo skirtingose vietose, bet dalis iš besiskundžiančių buvo sukūrę virtualias korteles, kurias naudojo tik pirkimams šiose oro linijose, dėl ko yra įsitikinę, kad ši problema – būtent „AirAsia“ kaltė.

Tarp nukentėjusių – ir lietuvis

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2022 m. kelionių agentūrų ir organizatorių paslaugomis pasinaudojo 493,6 tūkst. Lietuvos gyventojų, o kelionės Azijos šalyse, kuriose „AirAsia“ užima žymią rinkos dalį, lietuviams tampa vis labiau įprastos.

Savo patirtimi dalinasi ir „AirAsia“ paslaugomis naudojęsis lietuvis Erikas Murinas: „Skrydžius šiose oro linijose pirkau kelis kartus dar spalio mėnesį. Neprisimenu, ar pirkau programėlėje, ar jų svetainėje, tačiau praėjus kelioms savaitėms, vienoje iš kriptovaliutų bendrovių buvo įvykdyta daugybė pirkimų po 85 eurus. Šią kortelę naudojau tik „Netflix“, „Spotify“, „Amazon“ ir kitose patikimose įmonėse. Tiesa, su šia kortele pirkau ir skrydžius „AirAsia“, todėl sprendžiant iš kitų vartotojų pranešimų, realu, kad mano kortelės duomenys buvo pavogti būtent ten.“

Lietuvis skatina keliautojus, planuojančius naudoti šias oro linijas, naudoti vienkartines virtualias korteles, o jau pirkusiems skrydžius, kortelę blokuoti.

„AirAsia“ su saugumo problemomis susiduria ne pirmą kartą

Oro linijos „AirAsia“ siūlančios skrydžius į daugiau kaip 150 skirtingų oro uostų, turi net 36 proc. Malaizijos, 19 proc. Tailando, 10 proc. Filipinų ir 5 proc. Indonezijos kelionių rinkos. Tiesa, pastaruoju metu šios oro linijos dažnai susiduria su kibernetinio saugumo problemomis.

Dar 2022 metais buvo nutekinti net 5 mln. „AirAsia“ vartotojų asmeniniai duomenys, o 2024 m. gruodžio 2 d. Tailando žiniasklaidoje buvo rašoma apie „AirAsia MOVE Thailand“ programėlės problemą, dėl kurios nuo vartotojai galėjo įsigyti neegzistuojančius skrydžių bilietus ir paprasčiausiai prarado pinigus. Tą kartą „AirAsia“ oro linijų atstovai apkaltino programėlės kūrėjus, tačiau problemos sprendimo nepasiūlė.

Dabartinių problemų kilmė nėra žinoma, tačiau socialinių tinklų vartotojai įtaria spragas toje pačioje „AirAsia MOVE“ programėlėje arba „AirAsia“ naudojamoje atsiskaitymų sistemoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis
Reklama
95 metų gimtadienį atšventusi „Astra LT“ į modernius sprendimus investavo kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų