Ekonomikos profesorius Paolo Pinottis savo tyrime Apuliją ir Bazilikatą lygino su kitais Pietų Italijos regionais ir paskaičiavo, kad organizuotas nusikalstamumas lėmė 20 proc. BVP praradimą nuo XX a. aštuntojo dešimtmečio vidurio iki 2005 m.
Kai tik nusikaltėlių gaujos įsitvirtino Apulijoje ir Bazilikatoje, žmogžudysčių lygis, tenkantis 100 tūkstančių gyventojų, išaugo nuo 1 iki 4.
Iki mafijos įsigalėjimo šie regionai buvo sėkmės pavyzdžiais Pietų Italijoje. Juose buvo žemas nusikalstamumas, santykinai aukštas ekonominio išsivystymo lygis ir sparčiausias ūkio augimas iš visų Italijos regionų.
Vis dėlto, kai tik nusikaltėlių gaujos įsitvirtino Apulijoje ir Bazilikatoje, žmogžudysčių lygis, tenkantis 100 tūkstančių gyventojų, išaugo nuo 1 iki 4.
„Vangų ekonomikos augimą paskatino privačių investicijų mažėjimas augančio smurto fone. Nors privatų kapitalą pamažu pakeitė viešosios investicijos, pastarosios neatnešė didelės naudos, nes jomis pasinaudodavo kriminalinės grupuotės“, – sakė P.Pinottis.
Mafijos nusikaltimus tyrusio ir jos atstovų nužudyto Italijos teisėjo Giovannio Falcone teigimu, daugiau negu penktadalį mafijos įplaukų sudaro pajamos iš viešojo sektoriaus investicijų.
„Neabejotinai penki Italijos regionai, kuriose nusikalstamos grupuotės labiausiai įsitvirtinę, – Sicilija, Kalabrija, Kampanija, Apulija ir Bazilikata, taip pat yra skurdžiausi šalyje“, – teigė mafijos žalą ekonomikai nagrinėjantis profesorius.