Ypač greitas ryšys, kurį žada 5G bevielio ryšio technologija, galiausiai sujungs viską – nuo skrudintuvų iki telefonų ir nuo elektromobilių iki elektros energijos tinklų.
Nors Pietų Korėja laimėjo lenktynes, kas pirmasis pasiūlys 5G ryšį visos šalies naudotojams, tai tik viena dalis kur kas platesnio mūšio, kuriame grumiasi Jungtinės Valstijos ir Kinija ir į kurį įkliuvo tokie technologijų milžinai kaip „Huawei“.
Pietų Korėja nuo seno garsėja savo pažangumu technologijų srityje ir Seulas, siekiantis paskatinti stringantį ekonomikos augimą, 5G tinklo įdiegimą laiko savo prioritetu.
Penktosios kartos ryšio sistemoje – o ryšio sparta šiame tinkle bus 20 kartų didesnė negu 4G tinkle – išmaniųjų telefonų savininkai per mažiau nei sekundę galės parsisiųsti, pavyzdžiui, visą filmą.
Trečiosios kartos – 3G – ryšys atvėrė prieigą prie mobiliojo interneto, o 4G ryšys – prieigą prie įvairių naujų programėlių, įskaitant socialinius tinklus.
Tuo tarpu penktosios kartos ryšys atvers naują junglumo erą.
Nuo naujosios kartos ryšio priklausys tai, kaip bus plėtojamos būsimos technologijos, įskaitant autonominius automobilius, kurie realiuoju laiku vienas kitam siunčia eismo duomenis, pramoninius robotus, skraidykles ir kitus daiktų interneto elementus.
Taigi 5G ryšys yra gyvybiškai svarbi ateities infrastruktūros dalis ir pasaulinė GSM asociacija skaičiuoja, jog 5G standarto nauda pasaulio ekonomikai iki 2034 metų sudarys maždaug 565 mlrd. JAV dolerių.