VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas patikina, kad amnestijos metu deklaruoti mokesčiai yra konfidencialūs, todėl nėra galimybės pasakyti, kiek tiksliai mokesčių buvo taip susigrąžinta.
„Apie savanoriško atsiskleidimo mastą galime kalbėti remiantis tik tam tikromis indikacijomis. Viena iš jų – deklaracijų tikslinimo pokytis, kuris, lyginant su praėjusiais metais ir eliminavus tikslinimus, susijusius su darbo užmokesčiu, išaugo 45 proc., o tai yra apie 31 mln. eurų mokesčių“, – sako A.Klerauskas.
VMI skaičiuoja, kad nuo metų pradžios beveik 900 gyventojų ir įmonių kreipėsi į VMI dėl skolų atidėjimo – periodinio mokėjimo grafikų sudarymo – beveik 8 mln. eurų sumai.
Didžiausia suma, kuriai periodinių mokėjimų grafiką sudarė įmonė, yra apie 632,1 tūkst. eurų, o gyventojas – 225,6 tūkst. eurų.
Liepos 1-oji yra paskutinė mokesčių amnestijos diena, kai dar galima prisiminti per 5 metus nesumokėtus mokesčius ir juos susimokėti be baudų ir palūkanų.
„Norintys pradėti naują veiklos etapą ir deklaruoti anksčiau gautas pajamas bei sumokėti mokesčius iki liepos 1 d. turi patikslinti ar pateikti 2014–2018 m. mokesčių deklaracijas. Kadangi deklaracijos tikslinamos ar teikiamos bendra tvarka, prie jų nereikia pridėti jokių papildomų prašymų ar pajamas pagrindžiančių dokumentų, VMI neidentifikuoja asmenų, kurie pasinaudoja galimybe atsiskleisti ir būti atleistiems nuo delspinigių ir baudų“, – aiškina A.Klerauskas.
Papildomai deklaruotus mokesčius reikia sumokėti per 20 dienų. Jei šis terminas yra per trumpas, tuomet galima kreiptis į VMI ir sudaryti periodinių mokėjimų grafiką iki 2 metų be jokių palūkanų.
Tikrins dvigubai daugiau
VMI nuo antradienio atnaujins kontrolės veiksmus ir juos vykdys dvigubu intensyvumu nei anksčiau, prieš tam tikrą laiką skelbė VMI.
„Šių metų pradžioje, suteikus progą ištaisyti praeities klaidas be jokių pasekmių, taip pat duotas ir pažadas sąžiningiems mokesčių mokėtojams, jog netinkamai vykdantiems pareigą mokėti mokesčius ir nepasinaudojusiems proga pasitaisyti – VMI dėmesio išvengti nepavyks“, – sako A.Klerauskas.
VMI jau išsirinko, kur sutelks didžiausią dėmesį: jei mokesčių mokėtojai buvo informuoti apie VMI turimą informaciją, susijusią su galimu mokesčių vengimu, tačiau nepasinaudojo galimybe atsiskleisti iki liepos 1 d., jie gali tikėtis sulaukti dėmesio.
Taip pat VMI didesnį dėmesį kreips į tuos mokesčių mokėtojus, kurie nepašalino mokestinių tyrimų metu nustatytų prieštaravimų, kurie yra kontroliuojamų (mėsa, statyba, naudotų automobilių prekyba ir remontas, viešasis maitinimas) mokesčių mokėtojai ir jų veikloje nustatytos rizikos.
Savanoriškai pateikus ar patikslinus deklaracijas tikimybė po liepos 1 d. sulaukti VMI dėmesio mokesčių mokėtojams sumažėja dėl akivaizdžios priežasties – jų veiklos ir mokestiniai rodikliai tampa geresni, o mokestinė rizika žemesnė.