„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pirmąją pasaulyje skaitmeninę monetą Lietuvos bankas ketina išleisti kitąmet

Lietuvos bankas kitąmet tikisi išleisti pirmąją pasaulyje skaitmeninę kolekcinę monetą.
Lietuvos banko pastatas Vilniuje
Lietuvos banko pastatas Vilniuje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Anksčiau buvo skelbta, kad skaitmeninė moneta LBCoin bus išleista 2019 metais, tačiau užsitęsus viešiesiems pirkimams ir konsultacijoms data buvo atidėta, BNS sakė Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus viršininkas Egidijus Paleckis.

„Šiuo metu nuo idėjos pereiname prie jos įgyvendinimo: jau aiškūs technologiniai sprendimai, turime, kas juos sukurs, turime viziją, kaip atrodys moneta“, – komentare apie LBCoin sakė E.Paleckis.

Skaitmeninė kolekcinė moneta skiriama Lietuvos istorijai, ji bus parduodama virtualių žetonų pavidalu. Įsigiję žetonų, kolekcininkai galės jais keistis tarpusavyje ir surinkę tam tikrą rinkinį išsikeisti fizinę monetą.

LBCoin planuojama susisieti su fizine kolekcine moneta, kuri turės nominalą, ribotą tiražą ir bus nukaldinta Lietuvos monetų kalykloje.

Šiuos žetonus Lietuvos bankas pardavinės savo elektroninėje parduotuvėje.

„Įgyvendindamas šį unikalų sumanymą, Lietuvos bankas nori ne tik atverti naują numizmatikos puslapį, tačiau ir įgyti virtualiųjų valiutų kūrimo patirties bei žinių“, – teigė E. Paleckis.

Lietuvos bankas viešąjį konkursą dėl skaitmeninės kolekcinės monetos programavimo darbų paskelbė 2019 metų vasarį. Jame dalyvavo penkios įmonės iš Lietuvos, Lenkijos, Indijos ir Singapūro.

Nugalėtoja paskelbta „iTree“ įmonė iš Lietuvos.

Pagrindus šiam projektui padėjo praėjusių metų birželio pradžioje Lietuvos banko surengtas programuotojų maratonas. Jame aštuonios komandos siūlė idėjas ir technologijas, kūrė skaitmeninės kolekcinės monetos prototipus.

„LBCoin bus dar vienas žingsnis įgyvendinant Lietuvos banko inovacijų ir finansinių technologijų strateginę veiklos kryptį. Jos tikslas – padėti Lietuvos ir užsienio įmonėms įgyti naujų žinių, vykdyti blokų grandinės technologijos tyrimus, pritaikant ir išbandant šia technologija finansų įstaigų veikloje“, – tvirtinama BNS atsiųstame komentare.

Bankas skaičiuoja, kad skaitmeninės monetos programavimo darbų kaina gali siekti 88,2 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs