„Pirmąsias investicijas atlikome dar 2023 metų gruodį, iki šiol esame suinvestavę tik kiek daugiau nei pusę viso kapitalo, o tiesiogiai akcijų rinkoms skyrėme vos 11 % turimų lėšų. Gauta investicijų grąža sudaro daugiau nei 40 tūkst. eurų vertės prieaugį arba 5-ias „Sidabrinės linijos“ veiklos savaites“, – fondo rezultatais džiaugėsi jo vadovas Marius Čiuželis.
Fondas papildomai 18 % investavo į trumpalaikį medicininės įrangos įsigijimo finansavimo sandorį su aiškiai apibrėžtu pajamingumu ir padarė dvi ilgalaikes, bet likvidžias investicijas į alternatyviųjų investicijų ir valiutų prekybos fondus, atitinkamai davusius net 53 % teigiamos ir 13 % neigiamos grąžos.
„Investicijų valdyboje aptardami galimas investavimo kryptis buvome numatę, kad viena iš tikslinių sričių bus ir Europos Sąjungos šalių vyriausybių ilgalaikės obligacijos. Tačiau jų kaina kol kas nepasiekė mūsų norimo lygio. Kol infliacija ir geopolitika neleidžia ramiai miegoti, tol kantriai laukiame naujo obligacijų pajamingumo šoktelėjimo, o tuo pačiu – ir kainų sumažėjimo iki patrauklios investicijoms ribos,“ – pratęsė valdybos narė Ramunė Vilija Zabulienė.
Neliečiamojo kapitalo valdymui M.Čiuželio labdaros ir paramos fondo komanda ruošėsi kelerius metus. Rusijai užpuolus Ukrainą veiklos pradžią teko atidėti ne vienam investuotojui savo paramą nukreipus į Ukrainą. Šis ekonominiais bei geopolitiniais įvykiais gausus periodas leido ekstremaliomis sąlygomis testuoti investavimo strategiją, patikrinti atrinktus investicijų valdytojus ir jų valdomų fondų pajėgumą prisitaikyti prie greitai besikeičiančios situacijos. 25 mėnesių testavimo periodo metu pavyko pasiekti beveik 70 % kapitalo prieaugį, kas sudaro net 28 % metų palūkanomis.
Fondas neliečiamojo kapitalo valdymą pradėjo sukaupę 500 tūkst. eurų pradinį kapitalą. Per ketvirtį papildomai pritraukta 34 tūkst. eurų paramos, o investicijų portfelio vertė kovo pabaigoje siekė 573 tūkst. eurų. „Planuojame, kad neliečiamojo kapitalo investicijų grąža nuo pirmųjų veiklos metų užtikrintų bent 10 % metinio „Sidabrinės linijos“ veiklos biudžeto. Šiais metais tikimės pasiekti dviženklės investicijų grąžos, o pozityvūs pirmojo ketvirčio rezultatai šį tikslą priartina dar arčiau,“ – planais dalinosi M.Čiuželis.
Fondo neliečiamasis kapitalas savo veiklą pradėjo sutelkęs 13-os su fondu nesusijusių investuotojų ir filantropų paramą. Pirmoji prisijungė nekilnojamojo turto valdymo bendrovė „Vilniaus Sigma“, vėliau – „ACME“ grupei priklausančios bendrovės „ACC Distribution“ valdybos pirmininkas Regimantas Buožius su žmona Rasa, „Topo grupės“ įkūrėjas bei akcininkas Aurelijus Rusteika, „Vinted“ bendraįkūrėjis Mantas Mikuckas ir mokėjimų viceprezidentas Modestas Tursa, statybų bendrovės „Veikmė“ valdybos pirmininkas Kęstutis Maksimavičius, advokatų kontoros „Motieka ir Audzevičius“ advokatas Justinas Jarusevičius, „Limos investicijos“ įkūrėjas Romas Jurevičius, taip pat virtualiosios ekonomikos prekyvietė „Eldorado Market“, Europos verslo klubų bendruomenė bei kiti smulkus investuotojai. Žmonės, kurie palaiko ir padeda įgyvendinti pozityvaus amžėjimo idėją.