Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pirmininkaujanti Lietuva pasiekė susitarimą dėl 2014 metų ES biudžeto

Europos Sąjungos Taryba ir Europos Parlamentas lapkričio 11 d. Briuselye per derybas, kurioms vadovavo pirmininkaujanti Lietuva, sutarė dėl 2014 m. ES biudžeto. Biudžeto įsipareigojimai sudaro 142,6 mlrd. eurų, mokėjimai – 135,5 mlrd. eurų.
Euras
Euras / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Tai svarbus žingsnis visai Europos Sąjungai. Sutarėme sustiprinti tokių prioritetinių sričių kaip ekonominis augimas, darbo vietų kūrimas, inovacijos ir humanitarinė pagalba finansavimą. Buvo sustiprintos ES migracijos, prieglobsčio ir sienos apsaugos agentūros, taip pat Europos finansinės priežiūros agentūros. Tarybos ir Parlamento sutarimas – gera naujosios ES daugiametės finansinės programos pradžia“,– sakė Lietuvos finansų viceministras Algimantas Rimkūnas, Ekonominių ir finansinių reikalų tarybos biudžeto klausimais pirmininkas.

Beveik pusė biudžeto, 64 mlrd. eurų, bus skirta išmaniojo ir visapusiško augimo iniciatyvoms. Šioje srityje bus gerokai padidintas mokslo tyrimų, inovacijų ir švietimo finansavimas, be to, 47,5 mlrd. eurų įsipareigojama skirti sanglaudos politikai.

„Šiuo metu, kai daugelis ES valstybių narių susiduria su finansiniais apribojimais, sutartasis ES biudžetas neužkrauna papildomos naštos jų biudžetams; drauge jis užtikrina, kad lėšos skiriamos svarbiausiems prioritetams, tokiems kaip jaunimo darbo vietų kūrimas ir parama mažosioms ir vidutinėms įmonėms. Taip pat sugebėjome sutarti dėl pakankamų lankstumo ribų, kad ES galėtų atsakyti į nenumatytas situacijas, kurioms reikėtų papildomų išlaidų“, – sakė A. Rimkūnas.

Kompromisas buvo pasiektas Taikinimo komitete, sušauktame, kai Europos Parlamentas pataisė ES Tarybos poziciją, padidindamas mokėjimus 1,4 mlrd. eurų, o įsipareigojimus – 855 mln. eurų. Taryba ir Parlamentas turi formaliai patvirtinti sutarimą per 14 dienų.

Taikinimo komitetas taip pat sutarė dėl 2013 m. taisomojo biudžeto Nr. 9, kuriuo iš ES solidarumo fondo skiriama 400,5 mln. eurų Austrijai, Čekijai, Rumunijai ir Vokietijai, nukentėjusioms nuo gamtos nelaimių. Dalis sumos, 150 mln. eurų, bus finansuojama iš 2014 m. biudžeto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?