Osle antradienį E.Muskui turėjo būti įteiktas tarptautinis verslo Taikos apdovanojimas už aplinkai palankių technologijų kūrimą. V.Lašas tokį apdovanojimą laimėjo prieš penkerius metus.
Susitikime su verslininku lietuvis tikėjosi aptarti suomių vystomą greitojo transporto sistemą bei „Tesla“ gigafabriko statybų galimybes Lietuvoje, išsiaiškinti, kada ir kaip geriausiai pristatyti oficialų Lietuvos pasiūlymą „Teslai“.
„Šiais metais tarp apdovanotųjų buvo E.Muskas ir tai buvo labai gera proga pasveikinti jį ir komandą. Tiesa, asmeniškai pasveikinti jo nepavyko, nes visgi žmogus labai orientuotas į tikslus, į darbą ir kita jo kompanija „SpaceX“ renginio išvakarėse turėjo labai atsakingą paleidimą – į geostacionarią orbitą paleisti palydovą „Inmarsat“ kompanijai. Palydovas, kaip reta, beveik autobuso dydžio“, – 15min studijoje penktadienį teigė V.Lašas.
Tačiau, pasak V.Lašo, jis pabendravo su E.Musko kolegomis Europoje.
„Pabendravau su Elonui atstovavusiu jo kolega iš „Tesla“ – „Tesla“ vadovu Europai, labai draugiškai“, – sakė V.Lašas ir pažymėjo, kad „Tesla“ atstovus supažindino su VGTU studentu Dariumi Kniukšta, kuris inicijavo virtualią „Gigafactory“ statybą žaidime „Minecraft“.
V.Lašas akcentavo, kad jaunų ir talentingų žmonių pristatymas – geriausia ir stipriausiai veikianti žinutė tokioms kompanijoms, kaip „Tesla“.
„Tai yra labai akivaizdus parodymas, kad mes turime talentingų, energingų jaunų žmonių, dirbančių, sugebančių sparčiai susiburti į komandas, valdyti kompiuterius, kad ir žaidybinėje aplinkoje, bet netruks keli metai, ir jie gali puikiai dirbti šiuolaikinėje sudėtingoje kompiuterizuotoje gamyboje“, – tikina V.Lašas.
Jis pakartojo, kad kol kas geriausias iš „Tesla“ gautas atsiliepimas – žinutė „Twitter“ socialiniame tinkle, kad Lietuva žino kelią į „Tesla“ širdis.
Jis paminėjo, kad su E.Musku anksčiau susipažino TED konferencijos metu.