Iš įvairių ekonominių rodiklių matyti, kad verslo aktyvumas pramonės, prekybos ir statybos sektoriuose didėja, rašo leidinys.
Pramonės sektoriuje neseniai atlikta apklausa parodė, kad eksportas pasiekė aukščiausią per pastaruosius dvejus metus lygį. Nekilnojamojo turto vystytojai praneša, kad pirkėjai vėl domisi galimybėmis įsigyti būstą. Per pastaruosius tris mėnesius pardavimai didelėse maisto parduotuvėse paūgėjo 0,3 procento.
Referendumo, kuriame buvo pritarta vadinamajam „Brexit“ – pasitraukimui iš ES, rezultatai iš pradžių nusmukdė svarą ir padidino neapibrėžtumą rinkoje, tačiau vartotojai greitai prisitaikė prie naujosios tikrovės, rašo dienraštis.
Ekonomistai jau pakeitė savo pesimistiškas prognozes dėl Didžiosios Britanijos ekonomikos plėtros 2016 ir 2017 metais.
Tai rodo, kad pranašystėmis apie Didžiosios Britanijos ekonomikos žlugimą tuo atveju, jeigu šalis pritars pasitraukimui iš ES, buvo siekiama suklaidinti žmones, tvirtina „Brexit“ šalininkai.
Tuo tarpu tyrimų įmonės „IHS Markit“ vyriausiasis ekonomistas Chrisas Williamsonas mano, kad ekonominio aktyvumo atgimimą paskatino ryžtingos priemonės, kurių po referendumo ėmėsi Didžiosios Britanijos centrinis bankas ir finansų ministerija.
Birželį centrinio banko vadovas Markas Carney pareiškė, jog yra pasirengęs imtis radikalių priemonių, kad galėtų užkirsti kelią recesijai. Rugpjūtį bankas sumažino bazinę palūkanų normą ir padidino kiekybinio skatinimo programos apimtį, primena BBC.