Po „Brexit“ – pokyčiai ir Azijos finansų rinkoje

Dėl Didžiosios Britanijos sprendimo pasitraukti ši Europos Sąjungos baiminasi Azijos lyderiai. Regiono finansų ekspertai sako jau dabar jaučiantys pasekmes, o ateityje jos gali stipriai smogti pasaulio ekonomikai.
Investuotojas
Investuotojas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Analitikams kyla nerimas, kad su stipriu spaudimu gali susidurti Japonijos ekonomika. Daugiausia tam įtakos gali padaryti itin sustiprėjusi jena, kuri laikoma saugia valiuta. Jos vertė ėmė kilti penktadienį, kai į rekordines žemumas nusmuko Didžiosios Britanijos svaras.

Stiprėjanti valiuta gali pakenkti Japonijos eksportui, nes jis užsienyje taptų mažiau konkurencingas.

Tuo metu antra pasaulyje Kinijos ekonomika, ilgą laiką kelianti nerimą dėl lėtėjančio augimo, taip pat gali nukentėti, kai dėl valiutų svyravimo mažės pajamos iš eksporto.

Tuo metu Singapūras, kuris yra stipriai priklausomas nuo pasaulio prekybos, anot analitikų, gali patirti didelių sunkumų, nes ir metų pradžioje jo ekonomikos augimas buvo labai menkas.

Tačiau manoma, kad Singapūras, kurio vertybiniai popieriai vertinami kaip itin saugūs, turėtų nuvilioti investuotojus nuo išsivysčiusių ekonomikų, kurios šiuo metu yra stipriai susijusios su krizę išgyvenančia Europos Sąjunga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų