Pasak Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Ryšių su visuomene skyriaus patarėjo Audriaus Gelžinio, pasibaigus reformai reikia sutvarkyti likusią valstybinę žemę, paruošti ją nuomai arba pardavimui ateityje.
„Nupirkta paslauga sutvarkyti laisvus valstybinės žemės plotus, kuriuose nesuformuoti sklypai. Nuosavybės atkūrimas jau kaip ir baigtas, o atkūrus ją, kur liko laisvos valstybinės žemės fondas, ją reikia suforminti, išmatuoti, sklypus suformuoti, suregistruoti, kad viskas būtų apskaityta“, – BNS sakė A.Gelžinis.
Pasak NŽT, įmonės turės parengti žemės sklypų planus, juos suprojektuoti juos, patikslinti valstybės išperkamos ir neprivatizuojamos žemės plotus, atnaujinti laisvos žemės duomenis.
NŽT konkursą buvo išskaidžiusi į 40 dalių, daugiausiai – 22 dalis už 1,7 mln. eurų – laimėjo valstybės įmonė Valstybės žemės fondas. Sutartys su laimėtojais pasirašytos rugpjūtį.
Bendrovė „Viriga“ atliks darbų už 188,2 tūkst. eurų, „Vilniaus hidroprojektas“ – už 216,7 tūkst. eurų, „Arvimeda“ – už 236,6 tūkst. eurų, „Limetra“ – už 247,4 tūkst., R. Gruodžio įmonė – už 500,5 tūkst., „Šiaulių hidroprojektas“ – už 38,5 tūkst., „Anykščių matininkas“ – už 173 tūkst., „Ignalinos projektai“ – už 119,2 tūkst. ir „TopoEra“ – už 77 tūkst. eurų.
NŽT duomenimis, žemės reforma iš esmės baigta, išskyrus Vilniuje ir Trakuose. Nuosavybės teisės atkurtos 99,3 proc. žmonių, o šiuo metu baigiama atkurti dar 1673 (0,2 proc.).
Neatkurta nuosavybė liks 4012 žmonių (0,5 proc.), didžioji jų dalis kaimo vietovėse, kur negalima suprojektuoti ar atkurti nuosavybės dėl pačių savininkų neveikimo.
Kaimo vietovėse nuosavybės teisės atkurtos 787,3 tūkst. piliečių, jiems grąžinta 4,02 mln. ha žemės, miestuose – 48 tūkst. piliečių – 37,3 tūkst. ha žemės.