Tačiau tuo pat metu daugiau nei pusė iš 120 JAV bendrovių, kurias apklausė Amerikos prekybos rūmai Šanchajuje, pareiškė neplanuojančios didinti investicijų Kinijoje, o trečdalis išreiškė susirūpinimą dėl savo darbuotojų šioje šalyje saugos ir sveikatos.
Tai, pasak tyrimo autorių, rodo, kad verslo atstovams reikia papildomų Kinijos valdžios garantijų, kad jie įsipareigotų investuoti daugiau lėšų.
Penktadienį paskelbtas Amerikos prekybos rūmų tyrimas yra viena pirmųjų visuomenės nuomonės apklausų nuo tada, kai J.Bidenas anksčiau šį mėnesį paskelbė apie savo pergalę JAV prezidento rinkimuose, rašo „The Wall Street Journal“.
Kad jaučia „daugiau optimizmo“ ar „kur kas daugiau optimizmo“ dėl veiklos Kinijoje, kai į valdžią JAV ateis J.Bideno administracija, nurodė daugiau kaip 60 proc. apklausoje dalyvavusių bendrovių. Kad yra nusiteikusios pesimistiškiau, pareiškė tik dvi bendrovės, arba mažiau nei 2 proc. respondentų.
Tyrimas parodė, jog įtampos dviejų šalių prekybos santykiuose sumažėjimo per vienus metus tikisi maždaug 30 proc. respondentų. Per ankstesnį tyrimą, kuris buvo atliktas vasarą, ši dalis sudarė apie 14 procentų.
„Bendrovės duoda suprasti, jog J.Bideno administracija padidins stabilumą JAV ir Kinijos santykiuose, – pareiškė Amerikos prekybos rūmų Šanchajuje prezidentas Keras Gibbsas. – Po kelerių metų, kurių metu JAV bendrovėms teko susidurti su neapibrėžtumu, o kartais ir su neprognozuojama politika, tai bus išties pageidautina.“
Amerikos prekybos rūmai Šanchajuje turi daugiau kaip 1,3 tūkst. narių, tarp kurių yra didžiausia pasaulyje gaiviųjų gėrimų gamintoja „Coca-Cola“ ir didžiausias pagal turtą JAV bankas „JPMorgan Chase“.
Įmonių apklausa buvo atlikta lapkričio 11–15 dienomis.