Vietos turistų skaičius taip pat padidėjo – 11 procentų.
„Tourism Alliance“ atlikta 500 turizmo sektoriaus atstovų apklausa parodė, kad svaro kurso smukimas traukia užsienio turistus ir skatina vidaus turizmo plėtrą.
Tačiau „Tourism Alliance“ vadovas Kurtas Jansonas mano, kad šis „mini bumas“ Didžiosios Britanijos turizmo sektoriuje bus trumpalaikis, nes investuotojai dar nėra tikri, kaip padėtis turizmo versle keisis artimiausioje ateityje.
Siekiant šalies turizmo sektoriuje išlaikyti aukštą aptarnavimo lygį, per kitą dešimtmetį kasmet reikės papildomų 32 tūkst. kvalifikuotų darbuotojų.
Jo teigimu, apie 70 proc. užsienio turistų atvyksta iš ES valstybių narių, todėl turizmo sektoriui labai svarbu, kad ES ir Didžiosios Britanijos piliečiai neprarastų teisės laisvai judėti. Be to, šio sektoriaus ateitis taip pat priklauso nuo darbo jėgos judėjimo laisvės, nes per pastarąjį dešimtmetį Didžiosios Britanijos turizmo sektoriuje užimtų užsienio piliečių dalis padidėjo dukart ir sudaro apie 27 proc., rašo portalas.
Siekiant šalies turizmo sektoriuje išlaikyti aukštą aptarnavimo lygį, per kitą dešimtmetį kasmet reikės papildomų 32 tūkst. kvalifikuotų darbuotojų. Tokio specialistų skaičiaus vidaus darbo rinka negali parūpinti, todėl Didžiajai Britanijai derantis dėl santykių su ES būtina atsižvelgti ir į šį aspektą, pareiškė K.Jansonas.
Birželio 23 dieną Didžiojoje Britanijoje vykusiame referendume laimėjo eurointegracijos priešininkai. Šalies turizmo sektoriaus atstovai valdžią po referendumo paragino kuo greičiau apsispręsti dėl tolesnių veiksmų.
Ekspertai įspėja, kad dar dveji metai derybų ir neapibrėžtumo tokiu svarbiu klausimu turizmo sektoriui gali suduoti itin skaudų smūgį.
Oro vežėjai nerimauja, kad dėl pasitraukimo iš ES sumažės jų konkurencingumas ir maršrutų skaičius. Tuo tarpu kelionių operatoriai jau įspėjo, kad kelionės britams gali pabrangti.