Vilniaus ir Kauno savivaldybės yra pasirašiusios šimtus tūkstančių eurų siekiančias sutartis su viešbučiais ir maitinimo įstaigomis dėl izoliuotų žmonių apgyvendinimo.
Kol kas galutinė suma lieka neaiški, nes izoliuoti asmenys vis dar lieka viešbučiuose, tačiau kai kurios sutartys gali kelti klausimų jau šiandien.
15min pasidomėjo, kokias sutartis su viešbučiais ir maitinimo įstaigomis pasirašė Vilniaus ir Kauno savivaldybės. Iš oficialiai pateikiamų dokumentų matyti, kad karantinuoti asmenys, sugrįžę iš užsienio, kartais laiką leido karališkai keturių žvaigždučių viešbučiuose, negalėjo skųstis ir restoranų patiekiamu maistu.
Izoliacija – gamtos prieglobstyje
Poilsio bazė „Birštono Nemuno vingis“ įsikūrusi vieno iš gražiausių Lietuvos kampelių – Nemuno kilpų regioninio parko centre. Tai unikali vieta, kurioje Nemunas išvingiuoja keturias kilpas.
Gali būti, kad daugumai čia patekusių karantinuotų lietuvių tai buvo pirma pažintis su šia vieta, bet ji – tik viena iš nedaugelio vietų, su kuria Kauno savivaldybė pasirašė sutartis dėl jų apgyvendinimo.
Trijų mėnesių sutarties vertė – 99 tūkstančiai eurų. Sutartis su bendrove „Akmė“ pasirašyta balandžio 16 dieną. Iš jos matyti, kad karantinuotiems asmenims suteikti penki kambariai, maitinimas – tris kartus per dieną. Dienos maitinimas žmogui šiame viešbutyje atsiėjo 12 eurų.
Šiame viešbutyje tam buvo paruošti penki dviviečiai, 12 triviečių ir 20 keturviečių kambarių. Beje, už parą pastaruosiuose kambariuose savivaldybė įsipareigojo mokėti po 40 eurų.
Pasiūlė ir butikinio stiliaus viešbutį
Kam per daug tylu Birštono pušynuose, galėjo įsikurti prabangiuose Kauno viešbučiuose, įsikūrusiuose centre ar senamiestyje.
„Amberton Cozy Hotel“ yra butikinis keturių žvaigždučių viešbutis, sutikęs įsileisti karantinuotus asmenis beveik už 60 tūkstančių eurų, o pietūs ir vakarienė čia kainuoja per 13 eurų be PVM. Tris mėnesius galiosiančią sutartį savivaldybė pasirašė su bendrove „Šventaragio slėnis“.
Kauno senamiestyje „Apple economy“ viešbutis pasižadėjo suteikti paslaugų beveik už 15 tūkstančių eurų, o sutartis balandžio 1 dieną pasirašyta su jį valdančia bendrove „Mūsų odisėja“. Nakvynės kaina čia svyruoja apie 30 eurų be PVM.
Dar 16 tūkstančių eurų sutartis pasirašyta dėl izoliuotų asmenų apgyvendinimo viešbutyje „Stop motel“, kurį valdo bendrovė „KSP“. Čia karantinuotieji gali gyventi dviviečiuose ar triviečiuose kambariuose.
Izoliacija – miesto širdyje
Centre esantis „Europa Royale“ viešbutis sutiko įsileisti karantinuotus asmenis už 107 tūkstančius eurų. Keturių žvaigždučių viešbutyje pažadėtas ir maitinimas tris kartus per dieną, o dienos kaina – beveik 20 eurų be PVM. Viena nakvynė žmogui čia kainuoja 32 eurai be PVM, o sutartis, pasirašyta su UAB „Jungtinis turto centras“, galioja taip pat tris mėnesius.
Kauno senamiestyje esantis „Centre Hotel“ taip pat pasišovė įleisti karantinuotus asmenis, todėl pasirašė su savivaldybe sutartį, kurios vertė – 44 tūkstančiai eurų. Čia taip pat pažadėtas maitinimas už papildomą mokestį. Viešbutis sutiko įsileisti 40 asmenų.
Pasirašė sutartį ir su mero įmone
Kas vertina Kauno istoriją, izoliuotis gali ir legendiniame „Metropolio“ viešbutyje centre, Daukanto gatvėje. Kauno savivaldybė pasirašė trijų mėnesių sutartį su jį valdančia bendrove daugiau nei už 82 tūkstančius eurų.
Beje, kaip rodo viešųjų pirkimų sistema, apgyvendintiems šiame viešbutyje maitinimą tiekia bendrovė „Amber Food“, priklausanti Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio šeimai.
Sutartį pasirašė Kauno savivaldybės įgaliota Lina Duobaitė ir restoranų tinklo atstovė Neringa Langvinienė. Sutarties vertė – 38,6 tūkst. eurų – tiek kainuoja maitinimas tris kartus per dieną.
„Amber Food“ anksčiau vadinosi „Vičiūnų restoranų grupe“, o vienu pagrindinių jos akcininkų yra Kauno meras V.Matijošaitis. „Amber Food“ valdo 24 picerijas „Charlie Pizza“, 7 blynines „La Crepe“, 6 restoranus „Katpėdėlė“ bei kitas maitinimo įstaigas Lietuvoje.
Kita vertus, ne visi viešbučiai galėjo pasiūlyti maitinimą, bet tai ne bėda. Miesto savivaldybė pasirašė trijų mėnesių sutartį su „Bernelių užeigą“ valdančia bendrove „Berneliai“. Pažadėtas maitinimas tris kartus per dieną, o sutarties vertė – 150 tūkstančių eurų.
Kol kas išleido 31 tūkstantį eurų
Kauno savivaldybė 15min pateikė duomenis, kiek yra išleidusi už izoliuotų asmenų gyvenimą ir maitinimą.
„Kauno miesto savivaldybė nuo kovo 14 d. iki dabar yra karantinavusi 189 asmenis, o išlaidos už Jūsų minimas paslaugas siekia 31 000 Eur.
Tai bendra suma – apgyvendinimas su maitinimu viešbučiuose, maitinimas bendrabučiuose. Kadangi karantinas dar nesibaigęs ir vis dar vyksta karantinuotų asmenų apgyvendinimas ir maitinimas, tikslius skaičius galėsime pateikti karantinui pasibaigus“, – teigia savivaldybė.
Nuo stoties hostelių iki apartamentų
Kur kas didesnę sumą išleido Vilniaus savivaldybė, kuri pirmoji pradėjo apgyvendinti parskridusius ir priverstinai izoliuojamus Lietuvos piliečius.
Savivaldybės pateiktais duomenimis, už apgyvendinimą nuo kovo 23 d. sumokėta jau daugiau kaip 150 tūkst. eurų. Maitinimui išleista daugiau kaip 37 tūkst. eurų.
Savivaldybė sutartis pasirašinėjo tiek su prabangiais, tiek su ekonominės klasės viešbučiais, pigiais hosteliais.
Viešųjų pirkimų sistemoje matyti, kad sostinės savivaldybė yra pasirašiusi sutartį su „Centrum“ tinklui priklausančiu „Grata“ viešbučiu.
Sutarties vertė – 28,2 tūkst. eurų. Beje, kambariai čia atsiėjo pigiau nei Kaune – po 20 eurų už parą, įskaitant ir PVM. Be to, sutartis pasirašyta vienam mėnesiui.
Dar 4,5 tūkst. eurų sutartis pasirašyta su „Vivulskio hotel“. O nakvynė „Green Vilnius hotel“ savivaldybei atsiėjo dar 22 tūkstančius eurų.
Dar viena sutartis pasirašyta už 28 tūkstančius eurų. Įvedus karantiną pirmieji sugrįžėliai iš oro uosto buvo nuvežti būtent į šį viešbutį.
Su viešbučiu „AirInn“ pasirašyta sutartis dar dėl 55 tūkstančių eurų, o dėl maitinimo – su bendrove „Irventa“ už 50 tūkstančių eurų.
Beje, didžiausia sutartis pasirašyta su „City hotels“ – 605 tūkstančiai eurų, tiesa, ji galioja metus.
Tiesa, tai dar nereiškia, kad savivaldybė tiek ir išleis, kiek numatyta sutartyse, nes paslaugos gali būti teikiamos trumpiau.
Nenorėjo išsikraustyti
Izoliuoti lietuvaičiai, regis, pamėgo „Crown Plaza“ viešbutį šalia Vingio parko. Buvęs „Draugystės“ viešbutis parvykėlius maloniai priėmė už sutartyje su savivaldybe nustatytą kainą – keturvietis kambarys įkainotas šimtu, dvivietis – 80 eurų, vienvietis – 50 eurų už parą.
Metus galiojančios sutarties vertė – 116 tūkstančių eurų. Paslaugos, kaip teigiama sutartyje, finansuojamos iš savivaldybės biudžeto.
Beje, kovo 27 dieną Vilniaus savivaldybės atstovai skundėsi, kad bent pusšimtis izoliuotų asmenų nesutiko būti perkelti iš šio viešbučio į kitą, pigesnį. Taip savivaldybė norėjo sutaupyti, tačiau karantinuotieji atsisakė išsikraustyti.
„Crowne plaza“ gyventojai, kurie liko, pasakė, kad nesutiks būti iškelti į kitus viešbučius, ir jei bandysim iškelti kitur, kvies žiniasklaidą“, – prieš mėnesį BNS kalbėjo Vilniaus mero patarėjas Karolis Žukauskas.
Beje, ne visi Vilniaus viešbučiai reikalavo pinigų. Jau skelbta, kad „Darnu Group“ įmonių grupei priklausančiame sostinės viešbutyje „Urbihop“ neatlygintinai apgyvendinti karantino tvarka izoliuoti iš užsienio šalių grįžę žmonės.
Vilniaus savivaldybės administracija dėl karantintuotų asmenų maitinimo yra pasirašiusi sutartį ir su „Caritu“ – už 12 tūkstančių eurų.